reklamı kapat

POPÜLER

HTC

Çift kameralı HTC akıllı telefonların akıbeti belli oldu

HTC‘nin kısa süre önce duyurduğu yeni amiral gemisi U11+, bildiğiniz gibi çift lensli kamera sistemine sahip değil. Bu açıdan sektörün gerisinde kalan şirket, bunu değiştireceği tarihi açıklamış durumda.

2011 ile 2014 yıllarında arasında çift lensli arka kameraya sahip akıllı telefonlar satışa sunan HTC, geri dönüşü 2018‘de yapacağını açıklıyor. U11+’ın Tayvan lansmanında verilen bilgiye göre çift kameralı akıllı telefon önümüzdeki yıl kesin olarak raflardaki yerini alacak. Şu an bunu rakiplerden daha iyi nasıl yapacağı üzerinde çalıştığını belirten üretici, fark yaratmayı seven isimler arasında yer alıyor. Geçmişi oldukça devrimsel teknolojilere ev sahipliği yapan firma, artık standart hale gelen çift kamera sürecini de değiştirmek istiyor.

HTC ve “Duo Camera” teknolojisi

Ünlü akıllı telefon üreticisi, çift kamera sistemini yıllar önce Duo Camera adı altında hayatımıza sokmuştu. İnsan gözünü taklit eden bu sistem, fotoğrafları ortam derinliğiyle beraber kayıt altına alabiliyordu. Bunu HTC M9 modeliyle tarihe gömen şirket, günümüzde çok popüler olan “portre” modunu yıllar önce bulmuştu. Oldukça yenilikçi olmasına rağmen bunu akıllı telefonları üzerinden son kullanıcıya iyi aktaramayan Tayvanlı üretici, 2018’de tam altı tane akıllı telefon duyuracağını şimdiden belirtiyor. Çift kameranın sadece en üst düzeyde yer alacağı söylenirken, genel olarak modeller gizliğini korumaya devam ediyor.

YORUMLAR