reklamı kapat

POPÜLER

2021 Renault Clio Lutecia Limited Edition

Clio liderliği aldı; Avrupa’nın en çok satan otomobilleri [Kasım 2021]

Kompakt B segment modellerin hiç olmadığı kadar baskın olduğu Kasım 2021 listesinde, genel otomobil satışlarındaki düşüş dikkat çekiyor.

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2021 yılında otomobil dünyasında önemli gelişmelere şahit olduk. Elektrikli modellerin hiç olmadığı kadar kendisini hissettirdiği dinamiklerin Avrupa tarafında da aynı şekilde yaşandığını söylemek mümkün. Satış bazında da pastaki paylarını artıran bu segmentteki araçlar arasında ilk kez birisinin en çok satanlarda zirveye oturduğu tablolara da şahit olduk. Geçtiğimiz ay Tesla Model 3 tarafında elde edilen bu başarı önümüzdeki süreç için ciddi mesajlar barındırıyor. Yılın son günlerinde de artık satış adetleriyle ilgili son parçaları alıyor. Bu kapsamda kasım ayı odağında gelen tabloda, Türkiye’de üretilen Renault Clio zirvede karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avrupa’nın en çok satan otomobilleri listesinden detaylar

Geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla satış adetlerinin yüzde 18’lik gerilemenin görüldüğü Avrupa odaklı otomobil satışları tablosunda B segment otomobillerin baskınlığın dikkat çekiyor. Uzun süre listenin zirvesinde oturan Dacia Sandero da yine takipçi konumunda karşımıza çıkarken, Tucson ve Duster segment olarak en yüksek modeller olarak kendisine yer açıyor. Bir önceki listede var olan Volkswagen Golf’ün bu kez hiçbir şekilde radarda olmaması da dikkat çekenler arasında.

Renault Clio
Dacia Sandreo
Peugeot 208
Peugeot 2008
Volkswagen T-Roc
Fiat 500
Opel Corsa
Citroen C3
Hyundai Tucson
Dacia Duster

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın