reklamı kapat

POPÜLER

Çocukların ateşini ölçmenin eğlenceli yolu [Video]

Hastalıklara karşı daha hassas olan çocukların ateş derecelerini hastalık boyunca takip etmek gerekiyor. Ancak küçük çocuklarda normal termometre ile ölçüm yapmak ebeveynler açısından epey zorlu olabiliyor. VivaLnk tarafından geliştirilen ve deri üzerine yapıştırılarak kullanılan ateş ölçerler ebeveynler için zahmetsiz, çocuklar için ise eğlenceli bir çözüm sunuyor.

Daha önce Android cihazlar için dijital dövmeler de geliştiren ve bu tarz teknolojilere yabancı olmayan VivaLnk’in geliştirdiği eSkin adlı termometre; hava alabilen, esneyebilir ve vücuda yapıştırılabilen ayıcık şeklindeki bir banttan ibaret. Çocuğun alnına yapıştırılarak kullanılabilen eSkin, sıcaklık bilgilerini bluetooth aracılığıyla direkt olarak akıllı telefondaki uygulamaya aktarıyor. Böylece devamlı olarak ateş ölçmeye gerek kalmıyor ve her daim sıcaklık derecesi öğrenilebiliyor.

pacifi smart
Bebekler için ise VivaLnk’in başka bir çözümü daha var. Pacif-i Smart adı verilen emzik, içerisinde bulunan algılayıcı sayesinde bebeğin ağzından ateş ölçümü gerçekleştirebiliyor. eSkin’de olduğu gibi verileri bluetooth üzerinden aktarabilen Pacif-i Smart, bu haliyle piyasadaki ilk bluetooth’lu emzik olma unvanını elinde bulunduruyor.

Çocukların vücuduna yapıştırılarak kolayca ateş ölçümü yapılmasını sağlayan eSkin’in bahar aylarında piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Öte yandan bebeklerin ateşini emzikle ölçmeyi sağlayan Pacif-i Smart’ın Avrupa’da sağlık cihazı için gerekli lisansı almasının ardından önümüzdeki aylarda raflardaki yerini alacağı dile getiriliyor. Pacif-i Smart’ın fiyatı ise 40 dolar olarak belirlenmiş durumda.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Çocukların ateşini ölçmenin eğlenceli yolu [Video]” için bir cevap

  1. sensuer dedi ki:

    Çocuk sürekli Bluetooth sinyaline maruz kalacak. Zararlı olmaz mı ki?