reklamı kapat

POPÜLER

Counter-Strike 2

Counter-Strike 2 için Mac / macOS kapısı kapatıldı

Yakın zaman önce çıkışını yapan Counter-Strike 2 oyunu için bugün yapılan resmi açıklama ile beraber Mac kapısı kapatıldı.

Counter-Strike 2, Apple’ın Mac bilgisayarları yani macOS işletim sistemi için resmi olarak çıkarılmayacak. Valve aktarıldığı kadarıyla oyunu Mac’lere getirmeye değecek sayıda oyuncu olmadığını düşünüyor, bu yüzde büyük maddi gücüne rağmen o tarafa bir bütçe ayırmıyor. Oyun sadece 64-bit Windows ve Linux sistemlerde oynanabilecek, Mac’te Counter-Strike: Global Offensive için “Seçkin Durumu Yükseltmesi” alanlara da geri ödeme yapılacak. Çünkü 20 yıl önce hayatımıza giren Counter-Strike oyununun 10 yıllık geçmişi bulunan versiyonu Counter-Strike: Global Offensive (Kısaca CS:GO), yerini Counter-Strike 2 oyununa bıraktı. Windows için direkt olarak buradan elde edebileceğiniz oyun hakkında Valve, şu özet açıklamayı geçti: “Counter-Strike, 20 yıldan fazladır dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncunun geri bildirimiyle şekillenen üstün rekabetçi oyun deneyimi sundu. Ve şimdi CS tarihinde yeni bir dönem başlıyor. Karşınızda Counter-Strike 2.” Source 2 oyun motoru üzerine kurulan yeni oyun, geçilen modern altyapısı sayesinde farklı imkanların kapısını açıyor ve görsel olarak çok ama çok ciddi geliştirmeler getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ses ve arayüz konusunda da geliştirilen yapım, oyunculara gecikmesiz bir savaş deneyimi sunacak. Bu konuda firmadan daha önce gelen resmî açıklama şöyle olmuştu: “Tick rate artık hareket etmek, ateş etmek veya bomba atmak için önemli değil. Alt frekans güncellemeleri (sub-tick) Counter-Strike 2’deki en önemli değişiklik. Önceden, sunucu dünyayı yalnızca ayrık zaman aralıklarında (tick’ler) değerlendiriyordu. Counter-Strike 2’nin güncellenen alt frekans mimarisi sayesinde sunucular artık bir hareketin başladığı, ateş edildiği veya el bombasının atıldığı ânı tam olarak bilecek. Sonuç olarak “tick rate” ne olursa olsun, hareketleriniz ve atışlarınız aynı hızda tepki verecek ve el bombalarınız her zaman aynı şekilde yere düşecek.” 

Counter-Strike 2 yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı