reklamı kapat

POPÜLER

Counter-Strike 2 LOG Tasarım

Counter-Strike 2 oyuncularına AMD Anti-Lag+ uyarısı: “Açmayın!”

Yakın zaman önce çıkışını yapan Counter-Strike 2 oyunu için AMD kullanıcılarına önemli bir AMD Anti-Lag+ uyarısı yapıldı.

En son Mac bilgisayarlara gelmeyeceği gündemde ses getiren Counter-Strike 2, bu sefer çok garip bir durumla karşı karşıya. Aktarıldığı kadarıyla AMD geçtiğimiz günlerde gecikmeyi düşüren AMD Anti-Lag+ sistemine CS2 desteği ekledi. Ancak bu sistemdeki bir hata, ortaya çıktığı kadarıyla Valve Anti-Cheat (VAC) hile koruma sistemini yanlış yönlendiriyor. Bu yüzden de AMD Anti-Lag+ sistemini açarak oyuna giren kişilerin otomatik olarak sistem tarafından banlandığı açıklanıyor. Bu konuda bir açıklama yapan Valve, “AMD sorunu çözecek güncellemeyi yayınladığında, banlanan kullanıcıları belirleyecek ve yasaklarını kaldıracağız” diyor. Bu sorun çözülene kadar AMD Anti-Lag+ özelliğini CS2 özelinde kesinlikle kullanmamak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows için direkt olarak buradan elde edebileceğiniz oyun hakkında Valve, şu özet açıklamayı geçmişti: “Counter-Strike, 20 yıldan fazladır dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncunun geri bildirimiyle şekillenen üstün rekabetçi oyun deneyimi sundu. Ve şimdi CS tarihinde yeni bir dönem başlıyor. Karşınızda Counter-Strike 2.” Source 2 oyun motoru üzerine kurulan yeni oyun, geçilen modern altyapısı sayesinde farklı imkanların kapısını açıyor ve görsel olarak çok ama çok ciddi geliştirmeler getiriyor.

Ses ve arayüz konusunda da geliştirilen yapım, oyunculara gecikmesiz bir savaş deneyimi sunacak. Bu konuda firmadan daha önce gelen resmî açıklama şöyle olmuştu: “Tick rate artık hareket etmek, ateş etmek veya bomba atmak için önemli değil. Alt frekans güncellemeleri (sub-tick) Counter-Strike 2’deki en önemli değişiklik.

Önceden, sunucu dünyayı yalnızca ayrık zaman aralıklarında (tick’ler) değerlendiriyordu. Counter-Strike 2’nin güncellenen alt frekans mimarisi sayesinde sunucular artık bir hareketin başladığı, ateş edildiği veya el bombasının atıldığı ânı tam olarak bilecek. Sonuç olarak “tick rate” ne olursa olsun, hareketleriniz ve atışlarınız aynı hızda tepki verecek ve el bombalarınız her zaman aynı şekilde yere düşecek.” 

Counter-Strike 2 yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı