reklamı kapat

POPÜLER

Counter-Strike 2 LOG Tasarım

Valve, Anti-Lag+ merkezli Counter-Strike 2 banlarını kaldırmaya başladı

Yakın zaman önce çıkışını yapan Counter-Strike 2 oyunu için AMD kullanıcılarına önemli bir AMD Anti-Lag+ uyarısı yapılmıştı.

Counter-Strike 2, geçtiğimiz hafta çok garip bir durumla karşı karşıya kalmıştı. Kaçıranlar için AMD geçtiğimiz hafta gecikmeyi düşüren AMD Anti-Lag+ sistemine CS2 desteği ekledi. Ancak bu sistemdeki bir hata, ortaya çıktığı kadarıyla Valve Anti-Cheat (VAC) hile koruma sistemini yanlış yönlendirmeye başladı. Bu yüzden de AMD Anti-Lag+ sistemini açarak oyuna giren kişiler otomatik olarak sistem tarafından banlandı. Bu konuda bir açıklama yapan Valve, “AMD sorunu çözecek güncellemeyi yayınladığında, banlanan kullanıcıları belirleyecek ve yasaklarını kaldıracağız” demişti. İşte bu beklenen adım resmi olarak atılmaya başlandı. Şirket CS2 için çıkan en son güncelleme kapsamında yaptığı açıklama ile AMD Anti-Lag+ banlarını kaldırma sürecini başlattıklarını söyledi. Bu sorun çözülene kadar AMD Anti-Lag+ özelliğinin CS2 özelinde kesinlikle kullanılmaması tavsiye edilmiş, yeni sıkıntıların önlenmesi adına en son AMD Adrenalin sürücü güncellemesi de dağıtımdan alınmıştı. Anti-Lag+ merkezli sorunun Modern Warfare 2 ve Apex Legends merkezli banlara neden olduğu da aktarılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Direkt olarak buradan elde edebileceğiniz oyun hakkında Valve, şu özet açıklamayı geçmişti: “Counter-Strike, 20 yıldan fazladır dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncunun geri bildirimiyle şekillenen üstün rekabetçi oyun deneyimi sundu. Ve şimdi CS tarihinde yeni bir dönem başlıyor. Karşınızda Counter-Strike 2.” Source 2 oyun motoru üzerine kurulan yeni oyun, geçilen modern altyapısı sayesinde farklı imkanların kapısını açıyor ve görsel olarak çok ama çok ciddi geliştirmeler getiriyor.

Ses ve arayüz konusunda da geliştirilen yapım, oyunculara gecikmesiz bir savaş deneyimi sunacak. Bu konuda firmadan daha önce gelen resmî açıklama şöyle olmuştu: “Tick rate artık hareket etmek, ateş etmek veya bomba atmak için önemli değil. Alt frekans güncellemeleri (sub-tick) Counter-Strike 2’deki en önemli değişiklik.

Önceden, sunucu dünyayı yalnızca ayrık zaman aralıklarında (tick’ler) değerlendiriyordu. Counter-Strike 2’nin güncellenen alt frekans mimarisi sayesinde sunucular artık bir hareketin başladığı, ateş edildiği veya el bombasının atıldığı ânı tam olarak bilecek. Sonuç olarak “tick rate” ne olursa olsun, hareketleriniz ve atışlarınız aynı hızda tepki verecek ve el bombalarınız her zaman aynı şekilde yere düşecek.” 

Counter-Strike 2 yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı

İLGİLİ HABERLER