reklamı kapat

POPÜLER

Cyanogen, Microsoft ile stratejik ortaklığa gittiğini duyurdu

Android’i Google’ın tekelinden kurtarmayı amaç edinen ve geliştirdiği Cyanogen OS ROM‘u ile milyonlarca akıllı telefon kullanıcısının beğenisini kazanan Cyanogen, Microsoft ile stratejik ortaklığa gittiğini duyurdu.

Ortaklıkla birlikte gelmek istediği noktaya doğru büyük bir adım atan şirket ile birlikte Microsoft da Android kulvarına farklı bir açıdan da olsa giriş yapmış olacak. Anlaşma gerçekleştiğinde Microsoft uygulamalarının CyanogenMod ile birlikte geleceği düşünülüyordu ama Cyanogen yaptığı açıklamayla Microsoft uygulamalarının Cyanogen ROM’larıyla bütünleşik olarak gelmeyeceğini belirtti. İleride iki şirketin ne gibi projeleri olacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak bilinen bir şey var ki bu ortaklık en çok Cyanogen’in işine yarayacak ve CyanogenMod’un gelişimine büyük bir katkı sağlayacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Cyanogen, Microsoft ile stratejik ortaklığa gittiğini duyurdu” için 2 cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    Takip ettiğim kadarıyla WP pazarının genişlemesi amacı ile Android cihazlara Windows yüklenmesini sağlamak amaçlanıyor. Hatta Samsung S5 alıp hem WP hem de Android aynı anda yüklenebilsin gibi amaçlar da var. Böylece android cihaz alıp içine WP yükleyip kullanmak mümkün olacak. Buradaki hedef bu bana göre. Zaten Microsoft cephesinin ana amaçlarından biri sistemi yaygınlaştırmak.

  2. Emrah Karahan dedi ki:

    Telefomumda CM 12 yuklu. Acilista powered by microsoft yaziyor. Uygulama menusu tusunda da windies simgesi var . Bu da ta iki hafta onceki olay yani aciklamadan once zaten ortak olduklarimi anlamistim.