reklamı kapat

POPÜLER

Dropbox ve Microsoft mobil uygulamada ortaklığa gitti

Microsoft ile ortaklığa gittiğini açıklayan Dropbox, bulut sürücüye Office uygulamaları üzerinden direkt ulaşılmasının ve Office belgelerinin Dropbox aracılığıyla düzenlenmesinin mümkün hale geldiğini duyurdu.

Resmi blog’ta yer alan habere göre toplamda 35 milyar Office dökümanı, tablosu ve sunumuna ev sahipliği yaptığı belirtilen Dropbox, mobil uygulama cephesinde Microsoft ile anlaşma imzaladı. Birkaç hafta içerisinde iOS ve Android kullanıcılarına sunulacak yenilik çerçevesinde Office dökümanları, Dropbox mobil uygulaması üzerinden düzenlenebilecek ve değişiklikler kaydedilerek eş zamanlı senkronizasyonla çapraz platformlarda geçerli hale gelecek. Böylelikle bilgisayarınızda hazırlamaya başladığınız dosyayı daha sonra farklı bir cihaz üzerinde tamamlayabileceksiniz.

office_dropbox_1
Diğer taraftan Dropbox’taki verilerinize Office üzerinden erişerek yeni içerikleri direkt bulut sürücüye kayıt edebileceksiniz. Microsoft’un resmi blog’unda yayınladığı iletide yeniliğin önümüzdeki güncellemelerle geleceği, başka bir kaynaktaki gönderide ise Office 365 lisansına sahip Dropbox Business üyelerinin 2015’in ilk yarısında değişiklikten yararlanabileceği ifade ediliyor. Üstelik önümüzdeki yıl Dropbox’ın web sitesi ile Office Online uyumlu hale getirilerek, birkaç ay içerisinde de Windows Phone ve Windows tablet kullanıcıları için yeni uygulama yayınlayacak.

office_dropbox_2
office_dropbox_3

İLGİLİ HABERLER