reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft ünlü mail uygulamasını bünyesine kattı

Office uygulamalarını mobil platformlarda ücretsiz hale getirerek bu alanda değişiklikler yapacağının sinyallerini veren Microsoft, iOS ve Android’in önemli mail uygulamalarından biri olan Acompli’yi satın aldı.

Şu ana kadar atılan adımlarla mobil platformlarda üretkenlik anlamında en iyi deneyimi sunmayı hedeflediklerini belirten Microsoft, önümüzdeki dönemlerde yapılacak yeniliklerle her zaman daha ileri gitmek istediklerini dile getirdi.

Acompli de satın alımla ilgili olarak internet sitesi üzerinden açıklama yaptı. Office 365 ile Acompli’nin entegre bir biçimde nasıl çalışacağı üzerine Microsoft ile görüşme içinde olduğunu belirten şirket; Apple, Dropbox, Google ve Box’a verilen desteğin devam edeceğini dile getirerek kullanıcılarının yüreğine su serpti. Microsoft’a katılmalarının sebebinin ise “daha iyi bir mail deneyimi sunmak” olduğu açıklandı.

Re/code‘un belirttiğine göre Microsoft’un 200 milyon dolar ödeyerek satın aldığı Acompli’nin Office 365 içerisinde kısa süre içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor. Microsoft ise söz konusu rakamı henüz doğrulamış değil.