reklamı kapat

POPÜLER

HP EliteBook Folio 1020

HP EliteBook Folio 1020 şubat ayında piyasada

Değişen dizüstü dünyasına ayak uydurmak isteyen HP, MacBook Air’den bile daha ince olduğunu iddia ettiği yepyeni bir taşınabilir cihaz ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

HP tarafından yayınlanan habere göre üretilecek yeni dizüstü bilgisayarın ismi EliteBook Folio 1020. Her ne kadar cihazın ilk olarak göze çarpan özelliği inceliği olsa da HP’nin bu ürün ile Apple’ı hedef almadığının altını çizmekte fayda var. Folio 1020’yi başta ofis çalışanları olmak üzere, bilgisayarlarını iş odaklı kullananlar için ürettiklerini dile getiren HP, parmak izi okuma sistemi sayesinde güvenliği bir adım ileri taşıyor. Ofis ortamında elektronik cihazların başına birçok farklı felaketin gelebileceğini hesaba katan firma, EliteBook Folio 1020’nin askeri düzeydeki tüm düşme ve şok testlerini geçtiğinin de altını çizdi.

HP EliteBook Folio 1020
Cihazın sistem bilgileri netlik kazanmamış olsa da minimum 8GB RAM, 128GB ile 256GB arası SSD disk ve dokuz saatlik pil ömrüne sahip olacağı, dolaşan dedikodular arasında yer alıyor. Intel Core M işlemcisi ile çalışacağı düşünülen HP EliteBook Folio 1020, fansız çalışabilen işlemci mekaniği sayesinde sessiz bir dizüstü kullanımı isteyen herkesin yüzünü güldürecek. Altını çizmekte fayda var; Folio 1020 iki farklı model olarak üretilecek ve bunlardan sadece bir tanesi iPad Air’den daha ince olacak. Standart Edition adı altında üretilecek olan Folio 1020, 12,5 inç ekran ebatına ve 1080p çözünürlüğe sahip olacakken, dileyenler ürünlerini bir üst seviyeye yükselterek, ekranını dokunmatik yapabilecekler. Diğer taraftan Folio 1020 Special Edition olarak lanse edilen ürün, bir kilo ağırlığında. Üretildiği malzeme ise karbon fiber ile magnezyum – lityum alaşımından meydana geliyor. 12,5 inçlik quad HD ekranla gelecek olan ürünün, ne yazık ki dokunmatik ekran seçeneği olmayacak.

HP EliteBook Folio 1020
Şimdiden merak konusu olmayı başaran HP EliteBook Folio 1020’nun Standart Edition’ı şubat, Special Edition’ı da nisan ayında raflardaki yerini alacak. Fiyat konusundaysa henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

HP EliteBook Folio 1020

YORUMLAR