reklamı kapat

POPÜLER

Lizard Squad

Xbox Live’a beklenmedik saldırı


Bundan önce PlayStation Network, League of Legends ve ağustos ayında World of Warcraft’a yaptığı saldırılarla adını duyurmuş olan Lizard Squad, uzun bir sessizliğin ardından kendisini Xbox Live üzerinde gösterdi.

Eğer son 10 saattir Xbox Store’a girmekte zorlanıyor ya da Xbox One üzerinden arkadaş listenize ulaşamıyorsanız, merak etmeyin; bu konuda yalnız değilsiniz zira Xbox Live uzun süredir birbirinden farklı sorunlar yaşıyor. Oyunseverler hem Xbox One, hem de Xbox 360’ın online etkileşimlerinin çoğundan yararlanamaz haldeler ve öyle görünüyor ki durum sadece bir sorundan çok daha öte. Her ne kadar Microsoft’tan resmi bir açıklama gelmemiş olsa da büyük miktarda oyunsever forum sitelerinde ve de sosyal medyada yaşadıkları sorunları dile getiriyorlar. Uzun süren isyanın ardından Twitter üzerinde kendisini gösteren Lizard Squad ise attığı Xbox Live #offline mesajı ile yaşanan olayın sadece aşırı yüklenme değil, direk bir hacker saldırısı olduğunu niteledi.

Lizard Squad
Her ne kadar saldırıyı yapanın Lizard Squad olması ihtimaller arasında bulunuyor olsa da Microsoft tarafından resmi bir açıklama gelmediği sürece, konu hakkında net bir şey söylemek çok zor. Bu arada belirtmekte fayda var, sorun yaşanan oyunların geliştirici ismi olan Bungie, durumu düzeltmek için uğraştıklarını attığı Tweet’lerle belirtti.

Bungie Tweet