reklamı kapat

POPÜLER

Garmin

Dağ tırmanışlarında hayatta kalmaya yardımcı olan akıllı saat: Garmin Fenix 5 Plus [Video]

Garmin, GPS’li akıllı saatlerine bir yenisini daha ekledi. Garmin Fenix 5 Plus olarak adlandırılan akıllı saat, Pulse Ox Acclimation olarak adlandırılan bir sensörle fark yaratıyor.

Bu sensör kandaki oksijen satürasyonu seviyesini ölçmeye imkan tanıyor. Bu sensör yüksek rakımdaki tırmanışlarda kullanıcıların kendilerini daha güvenli hissetmesine olanak sağlıyor. Fenix 5 ailesinde karşımıza çıkan Fenix 5 Plus, Fenix 5X Plus ve Fenix 5S Plus, Garmin Pay özelliği sayesinde kullanıcıların temassız ödeme yapabilmesine yardımcı oluyor. Müzik servislerinden Deezer‘a da destek veren akıllı saatler sahip olduğu depolama kapasitesi sayesinde 500 şarkı depolayabiliyor. Bluetooth kulaklıklar yardımıyla kullanıcıların müzik dinleyebilmesine imkan tanıyan akıllı saatlerde GPS özelliği çalışmadığında yerinizi bulmak için Galileo takibi özelliği mevcut. Fenix 5 ailesinin Plus modelinde 1,2 inçlik ekran yer aldığını belirtelim.

Akıllı saatlerde GPS haricinde kalp ritmi sensörü özelliği de bulunuyor. Garmin’in yeni akıllı saatleri aynı zamanda Garmin Trendline adı verilen bir özellikle geliyor. Kullanıcılar bu özellik sayesinde diğer Garmin akıllı saat sahiplerinin favori koşu rotalarını bulabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Suya dayanıklı akıllı saatler

100 metre derinlikte dahi rahatlıkla çalışabilen saatlerden Plus modeli 7 güne varan pil ömrü sunuyor. GPS ve müzik oynatma aktifken bu sürenin 4 saate indiğini söyleyelim. Bu ay itibarıyla piyasaya sunulacak saatlerin satış fiyat aralığı 599,99 – 999,99 dolar olacak.

Video