reklamı kapat

POPÜLER

Daha ucuz bir Samsung telefon iPhone’dan vazgeçmeye yeter mi? [Anket]

iPhone kullanıcılarının –veya genel olarak Apple ürünü kullananların– Apple markasına ne kadar sadık oldukları ortada. Çoğu iPhone kullanıcısı telefonunu değiştirmek için yalnızca bir üst model iPhone’un çıkmasını bekliyor. Peki aksini düşünen iPhone kullanıcısı yok mu? Örneğin Galaxy S6 daha ucuz bir telefon olsa iPhone sahipleri onu tercih eder mi?

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, bu konuda fiyatın önemli bir faktör olduğunu gösteriyor. iPhone kullanıcılarının çoğunun, parayı Apple markasına ödediğini düşünürsek, bu son derece ilginç bir gelişme. ecoATM’nin düzenlediği ankete göre; çoğunluk telefonu hiçbir şekilde Samsung’a değişmeyeceğini belirtse de yüzde 22’lik bir kesim daha ucuz bir Samsung Galaxy S6’yı tercih edebileceğini söylüyor.

Aynı ankette sorulan “iPhone’unuzu hangi koşullarda Samsung’a tercih edersiniz?” sorusuna yüzde 21 daha uzun pil ömrü için, yüzde 18 daha büyük bir ekran boyutu için, yüzde 3 ise bir ünlü Samsung kullandığı için gibi cevaplar verdi. Peki buradan biz de soralım; iPhone’unuzu Samsung’a tercih etme sebebiniz ne olur?

iPhone'unuzdan vazgeçme sebebiniz ne olur?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...