reklamı kapat

POPÜLER

Dans eden robot ordusu rekor kırdı [Video]

Kimilerine göre geleceğin önemli bir parçası, kimilerine göre insanlığın korkulu rüyası olan robotlar enteresan bir rekora imza attı. Çin bazlı bir teknoloji firması olan WL Intelligent Tech keyifli çalışmasıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.

Şimdiye kadar pek çok sıra dışı rekor denemesine şahit olduk. Göz kapağıyla en çok ağırlığı kaldırmak isteyenlerden, dalış paletleriyle en hızlı koşan insan insan olmayı arzu edenlere kadar… Bu sefer tüm bunlrın yanında masum kalan bir denemeyle karşı karşıyayız. Adını daha geniş kitlelere duyurmak isteyen WL Intelligent Tech firması 1,069 robotu bir araya getirdi. Uyum içinde dans eden robotlar firmanın Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesine vesile oldu.

Aslına bakarsanız bu rekor daha önce de kırılmıştı. Ever Win Company tam 1,007 robotu aynı anda dans ettirerek dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Aradan geçen zamanın ardından bu sefer WL benzer bir denemede bulunma kararı aldı. Firma 1,100 robotu bir araya getirdi. Dans sırasında zorlu hareketler yapan robotlardan bir kısmı düştü ve yarışmadan diskalifiye oldu. Denemenin sonunda 1,069 robot koşullara uygun bir şekilde dans etmeyi başardı. Böylece dünya rekoru el değiştirmiş oldu. Guinness Rekorlar Kitabı’na giren keyifli denemeyi haberimizin başında yer alan videoda bulabilirsiniz.