reklamı kapat

POPÜLER

Dark Souls II: Scholar of the First Sin incelemesi

From Software’in oyunlarını oynuyorsunuz ve çıldırıyorsunuz. Bu zorluk ve insafsızlık nasıl bir insanlığın ürünü olabilir diye merak ediyorsunuz. Ancak onlar her seferinde daha da vicdansızca saldırıyor. Bloodborne’un çıktığı ay Dark Souls II’yi güncelleyip yayınlamaları da bu yüzden…

From Software’in nasıl bir firma olduğunu daha bir ay önce Bloodborne incelemesinde anlatmıştık. Souls serisinden edindikleri tecrübelerle birlikte attıkları yeni adımda nasıl başarılı olduklarından dem vurmuştuk. Ancak şimdi karşımıza yine bir Souls oyunu çıkageldi. Hal böyle olunca ister istemez geriye gitmek durumunda kalıyoruz. Scholar of the First Sin, orijinal Dark Souls II’nin hem teknolojik hem de içerik anlamında zenginleştirilmiş hali. Özünde hala aynı oyun olsa da, önemli değişikliklerle daha rafine edildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ancak tıpkı diğer tüm yeniden yapımlarda olduğu gibi Scholar of the First Sin için de oyuna ilk kez bu versiyonla başlama ihtimali olanları düşünüp her şeye değinmeye çalışacağız. Dark Souls II neydi, önceki halinden ne fazlası vardı ve Bloodborne’a nasıl kapılar açtı bizi ilgilendirenler bunlar olacak.