reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Dedikoduları kesinleştiren Xiaomi Mi A2 sızıntısı

Xiaomi‘nin Android One kapsamında tanıtması beklenen modeli Mi A2‘nin yeni sızıntısı, dedikoduları doğruluyor.

2018’de çıkması beklenen Xiaomi modelleri arasında yer alan Mi A2, bildiğiniz gibi aslında Mi 6X modelinin güncellenmiş versiyonu. Ancak bu güncelleme donanım tarafında değil yazılım tarafında gerçekleşiyor. Hatta kullanıcıların ilk bakışta bu güncellemeyi anlayacağını söyleyebiliriz. Çünkü cihaz Android One çatısı altına giriyor. Bu da elbette en yeni işletim sistemiyle geleceğini ve düzenli güncelleme alacağını işaret ediyor. Tabii Android One çatısı altına girmek demek, firmanın sevilen MIUI arayüzüne de veda etmek demek. Çünkü bildiğiniz gibi Android One çatısı altındaki firmalar kendi arayüz giydirmelerini yapamıyor. Nitekim son sızıntı da bunu görsel olarak ortaya seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi A2

En güncel Android sürümü

Cihazın çalışır halde ekran görüntüsü ise sızmış durumda. Slash Leaks‘in ortaya çıkardığı bu görsel cihazın “Telefon Hakkında” sayfasını gösteriyor. Model ismi net bir şekilde görünen cihazın Android versiyonu ise elbette 8.1. Cihaz şimdilik sadece mayıs ayında yayınlanan güvenlik güncellemesini almış gibi görünüyor ancak çıktığı zaman diğer güvenlik önlemlerini de almış olacaktır diye düşünüyoruz. Tabii arayüzde MIUI izleri ne yazık ki yok. Tasarım ise elbette Mi 6X ile aynı. Zaten aynı kasayı kullanacağı biliniyordu.

Cihaz Snapdragon 660 işlemciden güç alacak. İşlemci gücünün ise 4 GB RAM’le destekleneceği biliniyor. Ayrıca 6 GB RAM’li versiyonunun da olacağı söyleniyor. 5,99 inç boyutunda FHD+ ekranla gelecek olan modelde 12 MP + 20 MP arka kamera ve 20 MP de selfie kamerası yer alacak. Pil kapasitesi ise 3.010 mAh.

Cihazın selefi gibi eylül ayında satışa çıkması bekleniyordu. Ancak son sızıntılar ise ağustos başını işaret ediyor.