reklamı kapat

POPÜLER

Denge bilekliğinin teknolojik hali: Arki [Video]

Aktivite bileklikleri ve akıllı saatler birbiri ardına satışa çıksa da piyasa şimdiden epey sıkıcı bir hal almış durumda. Cihazlar birbirinden ayrışma konusunda büyük sıkıntı çekerken Arki hem tasarımı hem de fonksiyonuyla kendine farklı bir yer edinmek için elinden geleni yapıyor.

Kişinin tarzına uyacak şekilde pek çok farklı malzeme ve tasarımla kullanılabilen Arki, günlük aktiviteleri izliyor izlemesine, ancak esas iddiası egzotik diyebileceğimiz türden. Zira Arki kendini denge bilekliği olarak tanıtıyor.

capture-d-aoe-c-7a856101508-w600
Fitbit ve Jawbone gibi aktivite bileklikleri izleme prensibiyle egzersiz ve uykuya bir düzen getirmeyi hedeflerken Arki bunu asıl vücut dengesini sağlayarak başaracağımızı iddia ediyor. Arki bedenin yerçekimine göre salınım hızı ve rotasyon açısının yanı sıra ayaktan iletilen titreşim gibi çok farklı özelliklerini ölçerek çalışıyor. Uzun vadede yürüme dengeniz konusunda bilgi edinen Arki, yürüyüşü düzeltip dengeyi sağlamak için önerilerde bulunuyor.

Kickstarter‘daki kampanyası henüz devam etse de hedeflediği fona çoktan ulaşan Arki’nin ilk örnekleri nisan ayında kullanıcılarla buluşacak.

VİDEO

YORUMLAR