reklamı kapat

POPÜLER

Dev yanardağ patlamasına drone ile nefes kesici yolculuk [Video]

Doğanın gerçek gücünü gösterdiği yanardağ patlamaları, ortaya çıkan yok edici güç yüzünden genelde kilometrelerce uzaktan takip edilir. Bu davranış o mesafelerden ufak görünen parçaların bir otobüs boyutunu bulduğu göz önüne alındığı zaman çok mantıklı görünürken, James Reynolds hayatını değil kontrol ettiği drone modelini riske atarak bizleri dev yanardağ patlamasının içerine sokuyor.

Japonya’da yer alan ve en son altı yıl önce patlayan Shinmoedake yanardağını güncel aktivitesini 2.5 km uzaktan yönettiği DJI firmasının boyundan büyük işler gerçekleştirebilen drone modeli Mavic Pro ile görüntüleyen James Reynolds, ortaya gerçekten akıllara durgunluk veren bir sonuç çıkartmış durumda. Shinmoedake yanardağından 2 bin metre yukarıya çıkan dumanları dramatik ışık eşliğinde kayıt altına alan ve yaşadığımız gezegenin bu şekilde sonra erebileceği fikrini bir kez daha akıllarımıza kazıyan drone pilotu, girdiği risk ile daha önce çok fazla örneğine rastlamadığımız detaylar yakalamayı başarmış duruyor.

Genel olarak bakıldığı zaman gerçeküstü hatta kıyamet sonrası gibi görünen ortam, 2011 yılından bu yana için için kaynayan Shinmoedake yanardağının biriktirdiği gücü en doğal haliyle karşımıza getiriyor.  Yaşanan patlama sonrası bölgeye kimseyi sokmayan bölge yetkilileri, yaşanan olağan üstü tehlike nedeniyle alandaki alarm durumunu üçüncü seviyeye çıkartmış.

VİDEO