reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL’ın “gizli silahı” ortaya çıktı

Google‘ın yeni akıllı telefonları Pixel 2 ve Pixel 2 XL, bugün şimdiye kadar gizli kalan bir detaylarıyla gündeme geldi. Bildiğiniz gibi çok yüksek bir fotoğraf kalitesine sahip olan telefonlar, Google’ın yeni açıkladığı Pixel Visual Core ile gelecekte daha da rakipsiz hale gelecekler.

Resmi lansmanda adı hiç geçmeyen Google’ın ilk kendi SoC tasarımı Pixel Visual Core, temel olarak Pixel 2 modellerine entegre edilmiş özel bir görüntü işlemcisi. Sekiz çekirdek üzerine kurulduğu söylenen Pixel Visual Core, telefonlarda yer alan Snapdragon 835‘e ek olarak görev yapacak ve görüntüleme tarafında gereken tüm işlem gücünü üzerine alacak. HDR (Yüksek Dinanik Aralık) fotoğraf çekme sürecini güçlü Snapdragon 835’den beş kat daha hızlı gerçekleştirebildiği dikkat çeken detayları arasında yer alan Pixel Visual Core, bu süreci sadece kendisine de saklamayacak. Üçüncü parti fotoğraf uygulamaları isterlerse bu özel işlemcinin sunduklarından yararlanabilecek ve sonuç olarak Pixel 2 ailesiyle gelecekte daha da iyi fotoğraflar çekilebilecek.


Zaman içerisinde daha detaylı hale getirilmesi beklenen işlemci, Pixel 2 ve Pixel 2 XL içerisinde şu an için kapalı konumda bulunuyor. Önümüzdeki haftalarda gelecek Android 8.1 Oreo‘nun geliştirici sürümüyle beraber aktif edilecek olan Pixel Visual Core, beklenmedik bir detay olarak herkesi şaşırtmışa benziyor.