reklamı kapat

POPÜLER

the walking dead

The Walking Dead’in 8. sezonu ne zaman başlayacak?

Televizyon tarihinin en ilgi çeken dizilerinden biri olan The Walking Dead‘in sekizinci sezonu için geri sayım devam ediyor. Peki heyecan uyandıran yeni bölümler ne zaman ekrana gelecek?

Kısaca hatırlatmak gerekirse The Walking Dead’in geçtiğimiz sezonunda çizgi romanın en esaslı kötülerinden Negan ile tanışma fırsatı yakalamıştık. Jeffrey Dean Morgan‘ın hayat verdiği bu karakter hikayenin dinamiklerini değiştirmişti. Negan‘ın acımasızlığı ve istediğini elde edebilmek için rahatça birilerini öldürebilmesi ise The Walking Dead’de ölen karakterlerin sayısında ciddi bir artış yaşanmasına neden oldu. Negan’ın davranışları yüzünden sevdiğimiz veya sevmediğimiz birçok isme veda etmek zorunda kaldık. Ekibin liderliğini üstlenen Rick ise fazla aktif bir rol üstlenmedi. Aksine Negan’ın baskılarını kabullenmeye ve herhangi bir savaşa neden olmamaya çabalıyordu. Fakat sonunda onun bu yaklaşımı değişti. Negan’ın ne kadar büyük bir tehlike olduğunun anlaşılmasıyla Rick’in ekibine Alexandria ve Kingdom toplulukları da destek çıktı. Bu ittifak da Negan’a karşı zorlu bir mücadelenin başlatılmasıyla sonuçlanıyor.

Geri sayım başladı

Kanlı bir mücadeleye sahne olacak gibi görünen sekizinci sezon 16 bölümden oluşacak ve iki parça halinde izleyici karşısına çıkacak. İlk sekiz bölüm Amerika’da 22 Ekim‘den itibaren ekrana gelecek. Yılbaşında ara verecek olan yapım daha sonra şubat ayında geri dönecek.