reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2

Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL hakkında her şey [Video]

Google bir süredir interne sayfamızda haberini paylaştığımız Pixel 2 ve Pixel 2 XL’yi resmen görücüye çıkardı. Google’ın yeni amiral gemisi telefonları Pixel 2 ve Pixel 2 XL, sırasıyla 5 inç ve 6 inç olmak üzere iki farklı erkran boyutuyla kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Günümüzde ince ekran çerçeveleri kullanılırken Pixel 2’de ne yazik ki kalın ekran çerçeveleri yer alıyor. Google’ın bir diğer üst segment akıllı telefonu Pixel 2 XL’da daha ince ekran çerçevelerinin kullanıldğını belirtelim.

Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2

Popüler kamera benchmark internet ditesi DxoMark tarafından dünyanın en iyi kameraya sahip akıllı telefonları olarak lanse edilen Pixel 2 ve Pixel 2 XL, 94 puan alan iPhone 8/iPhone 8 Plus’ı ve Samsung Galaxy Note8’i aldığı yüzde 98’lük puanla geride bırakıyor. Kamera lensi bir önceki modelden daha büyük olan Pixel 2’de dual pixel sensor olarak adlandırılıyor. 12,3 megapiksel çözünürlüklü kamerasıyla çok başarılı fotoğraf ve video performansı sergilediği belirtilen kamera saniyede 30 kare 4K video kaydına da imkan tanıyor. Son zamanlarda karşımıza çıkan çoğu üst segment telefonda olduğu gibi Pixel 2 ve Pixel 2 XL da fotoğraflarda arka plan bulanıklaştırması yapabiliyor. iPhone modellerinde görmeye alışık olduğumuz Live Photos, çekilen bir fotoğrafın öncesindeki anı hareketli ve sesli bir şekilde yakalamayı mümkün kılıyordu. Google’ın yeni telefonlarında da Motion Photos adı verilen bir özellik buna benzer özelliği kullanıcılara sunuyor. Bir önceki modele kıyasla çok daha detaylı ve kaliteli fotoğraflar çekebilen telefonlarda Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisi bulunuyor. 8 çekirdekli bu işlemciye Adreno 540 grafik işlemcisi ve 4 GB RAM eşlik ediyor. Selfie çekimler için ön tarafta 1080p video kaydedebilen 8 megapiksellik kameranın yer aldığı telefonlardan Pixel 2’de 2.700 mAh kapasiteli pil, Pixel 2 XL’da ise 3.520 mAh kapasiteli pil mevcut. Google’ın belirttiğine göre hızlı şarj teknolojisine destek veren Pixel 2, 15 dakika şarjla 7 saate varan kullanım imkanı sunuyor. iOS 11’de sunulmaya başlayan artırılmış gerçeklik desteği yeni Google telefonlarında da bulunuyor. Kullanıcıların AR çıkartmaları eklemelerine imkan tanıyan telefonlar, kullanıcıların fotoğraflarına ve videolarına üç boyutlu karakterler eklemelerinde olanak sağlıyor.
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2
Google Pixel 2

Hatırlanacağı üzere HTC’nin yeni amiral gemisi telefonu U11‘de Edge Sense adı verilen bir özellik kullanılmıştı. Google’ın yeni telefonlarında da buna benzer Active Edge isimli bir özellik kullanılıyor. Active Edge sayesinde telefonlar sıkıştırma yoluya kullanılabiliyor. Pixel 2 ve Pixel 2 XL’da Apple’ın Force Touch teknolojisindeki gibi hafifçe ve sertçe bastırarak belirli işlemler yapılabiliyor. Bu özelliğin şiddeti ayarlanabileceği gibi özelleştirmeler de yapılabiliyor. İlk etapta Google Asistan’ı açacağı belirtilen bu özelliğin ilerleyen aylarda yeni yeteneklere kavuşması bekleniyor. Suya dayanıklılık ve parmak izi sensörüne de sahip olan Pixel 2, siyah, beyaz ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneğine; Pixel 2 XL ise siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olacak. 64 GB’lık Pixel 2’nin yurt dışındaki satış fiyatı 649 dolar, 128 GB’lık modelinin fiyatı ise 749 dolar olacak. Pixel 2 XL’nın 64 GB’lık versiyonu 849 dolardan, 128 GB’lık versiyonu ise 949 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacak.

VİDEO