reklamı kapat

POPÜLER

diablo-3-ultimate-evil-edition

Diablo III’e Xbox One için yeşil ışık yandı mı?

Yapımcı Alex Mayberry‘nin Videogamer sitesine yaptığı açıklamaya göre Diablo 3: Ultimate Edition, PlayStation 4 ile beraber Xbox One için de yapım aşamasında. Fakat açıklamalar biraz belirsiz çünkü Mayberry, Microsoft ile yapılan anlaşma hakkında bilgisinin olmadığını söylüyor.

Advertisement

Firmanın geçtiğimiz yıl ağustos ayında PlayStation 4 için Diablo III: Ultimate Edition’ı hazırlamaya başladıklarını açıklamasının ardından, oyunun Xbox One için gelip gelmeyeceğine dair hiçbir açıklama getirilmemişti. Videogamer sitesi, oyunun yapımcısı Alex Mayberry ile yaptığı röportajda bu soruyu dile getirdiğinde aldığı cevap fazla gizemli oldu. Mayberry resmi bir açıklama yapamıyor fakat oyunun hazırlandığını da söylemekten geri kalmıyor.

“Microsoft ile anlaşmamız ne noktada bilemiyorum o yüzden kesin bir şey söyleyemem fakat şu var ki, Diablo III’ü PS4 ve Xbox One için beraber geliştiriyor ve hazırlıyoruz. Bunu daha önce PS3 ve Xbox 360’ta da aynı şekilde yaptığımız için, ekip olarak iki platforma aynı anda oyunu hazırlamaya alışkınız. Biz Blizzard Microsoft ile anlaşma yapsa da yapmasa da oyunu hazırlıyoruz.”

Ultimate Edition’ın bu yılın sonuna doğru PS4 için çıkması bekleniyor fakat Xbox One için hala resmi bir duyuru yok. İçerisinde Diablo III ve ek paketi Reaper of Souls bulunan Ultimate Edition, PC ve Mac içinse bugün satışa sunuldu.