reklamı kapat

POPÜLER

SEAT el-Born
SEAT el-Born
SEAT el-Born
SEAT el-Born
SEAT el-Born
SEAT el-Born
SEAT el-Born

Dikkat çeken tasarımıyla öne çıkan tamamen elektrikli SEAT el-Born

01 Mart 2019

Elektrikli otomobil dünyasına yeni bir model daha katıldı. İşte aileleri hedef alan SEAT el-Born ve otomobil hakkında bilinmesi gereken her şey.

Elektrikli otomobil pazarındaki rekabet artıyor. İşte bu noktada karşımıza çıkan SEAT el-Born konsepti, ailelere yönelik bir otomobil. Şu an gerçekten çok iddialı görünen ve kırmızı rengiyle beğenimizi toplayan model, açıklandığı kadarıyla tek şarjla 420 km yol yapabiliyor. Menzili gerçekten güzel olan araç, 2019 VW ID. modelinin kardeşi olarak geçiyor. Almanya’da yer alan Zwickau fabrikasında üretilecek otomobilin, 2020 yılında satışa çıkacağı belirtiliyor. 62 kWh pil üzerine kurulan SEAT el-Born, 100kW DC şarj sistemiyle 47 dakikada yüzde 80 doluluk oranına ulaşabiliyor. Yan profili tercih edilen tasarım çizgisiyle ciddi şekilde sportif olan tamamen elektrikli otomobil, önünde geniş hava boşlukları taşımıyor. Elektrikli olduğu için önden gelen havaya ihtiyacı olmayan araç, boşluk olmadığı için sürtünme konusunda avantaj sağlıyor. Tesla da yeni araçlarında buna benzer tamponlar kullanıyor.

SEAT el-Born
SEAT el-Born

SEAT el-Born büyük bir kitleye hitap ediyor

Aracın dışı kadar içi de çok dikkat çekiyor. Yukarıda da söylendiğimiz gibi şimdilik konsept olan araç, 10 inç ekranın merkezinde yer aldığı bir kokpite sahip. Kırmızı dikişlere sahip sportif direksiyonu ve dijital gösterge paneli öne çıkan el-Born, sürücüyü ciddi şekilde saracak oldukça kalın koltuklarla tasarlanmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Yeni tanıtılan performans odaklı T-Roc R