reklamı kapat

POPÜLER

Dikkat çeken yetenekler; OPPO Reno2 Z incelemesi

OPPO Reno2 Z

DÖRTLÜ KAMERA

Elbette son kullanıcı için en önemli detaylardan biri kamera performansı. OPPO’nun da bu konuda yavaş yavaş kullanıcıda bıraktığı olumlu izlenim sebebiyle her yeni modelde en çok merak edilen noktalardan biri bu oluyor. Cihazın arkasında 48 MP ultra net ana kameraya 8 MP geniş açılı lens, 2 MP Mono lens ve 2 MP portre lensi eşlik ediyor. Ana kameranın gün ışığındaki performansını etkileyici bulduğumuzu söyleyebiliriz. Geniş açılı lens ise ortalama bir performans sunuyor. Portre çekimlerini beğendiğimiz cihazla çekim yaparken arka plan bulanıklığının yoğunluğunu ayrıca ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca HDR’lı portreler çekmek de mümkün oluyor. Gece çekimlerinde ise aydınlık kareler yakalayabileceğiniz Reno2 Z’de insansız çekimler bize göre daha başarılı. İnsanlı çekimlerde surattaki pastelleşme kendini fazlasıyla hissettiriyor. Ancak etkileyici manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Tabii daha üst düzey rakipleri olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Kendi segmenti için performansı kısmen başarılı diyebiliriz. OPPO Reno2 Z, 4K video çekimleri yapmaya izin veriyor ancak kare hızını seçemiyorsunuz. 1080p’de 60 fps görüntüler kaydedebileceğiniz cihaz Ultra Video Sabitleyici ile geliyor. Bu özelliğin kapalı ve açık olması arasında ciddi farklar bulunuyor. Ultra Video Sabitleyici daha iyi olabilirdi ancak yine de kapalıyken yapılan çekimlere kıyasla çok daha sarsıntısız diyebiliriz. Fark gözle görülebiliyor.

Video tarafında en çok hoşumuza giden şeylerden biri Soloop uygulaması. OPPO’nun video düzenleme uygulaması ön yüklü geliyor. Uygulama içinde altyazı ekleme, kesme, filtre ve müzik ekleme gibi çok temel düzenlemeler yapabiliyor, videonun başına ve sonuna yeni bir video ekleyebiliyorsunuz. Çok gelişmiş değil ama yeterli ve basit bir kullanım sunuyor.

Ön tarafta bizi 16 MP ön kamera karşılıyor. Ön kameranın da performansı başarılı diyebiliriz. Ayırt edici özellik kesinlikle bokeh efektli video çekimler. Portre selfie’lerine sınıf atlatan bu özelliği çok sevdik. Ancak saçlarınız biraz karmaşıksa arada arka plana dağılabiliyor. Fakat derli toplu saçlarla bu çekim modu kesinlikle kullanıcıların tercihi olacaktır. Gün sonunda OPPO Reno2 Z genel olarak beğenimizi kazanan bir model oldu. Pek çok alt başlıkta başarılı bulduğumuz cihaz değerlendirilmesi gereken Android cihazlar arasında.