reklamı kapat

POPÜLER

Citroen
2020 Citroen C5 Aircross

C5 Aircross liderlik etti; Citroen Türkiye pazarı için rakamları açıkladı

Geride bıraktığımız 2019 yılını belli başlı rakamlarla değerlendiren Citroen Türkiye, 2020 ürün gamı ve beklentileriyle de iddiasını devam ettiriyor.

Mart 2019 itibariyle Groupe PSA Türkiye çatısı altında yepyeni bir ekiple faaliyete başlayan Citroën Türkiye, bu değişimin getirdiği pozitif etkileri satışlarına yansıttı. Özellikle C5 Aircross’un elde ettiği inanılmaz rakamlarla kısa sürede markasının en çok satılanlarından birisi olması sürecin en önemli hikayelerinden oldu. Türkiye pazarı da Fransız üretici için oldukça verimli oldu. 2019 sonunda 12.033 adet satış ile pazar payını yüzde 2,5’e çıkaran Citroen, markalar sıralamasında da iki basamak birden yükseldi. Marka aynı dönemde yüzde 16 daralan binek otomobil pazarında ise binek otomobil satışlarını yüzde 42 artırma başarısı gösterdi.

Citroen önümüzdeki yıl için Türkiye beklentilerini açıkladı

Mayıs ayında kombivan segmentinde yeni Berlingo’yu pazara sunan Citroën, Eylül ayında da markanın amiral gemisi Yeni C5 Aircross SUV modelini tüketicilerle buluşturdu. Yeni C5 Aircross SUV’un son dört aydaki satış rakamları ile segmentinde yüzde 6,5 pay elde ederek 6. sıraya yerleştiğini görüyoruz. Elde edilen bu sonuçların temelinde pazar dinamiklerine ve ihtiyaçlarına paralel uygulanan ticari politikaların, müşteri memnuniyetine verilen önemin ve güçlü ürün gamının önemli payı oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Markanın 2020 yılı Türkiye pazarı için beklentilerini aktaran Türkiye Pazarlama Direktörü Selen Alkım; “2020 yılında pazarın 600 bin adetlerde gerçekleşeceğini öngörsek de planlarımızı 700 bin adete göre yaparak pazara olan inancımızı yüksek tutuyoruz. Citroën olarak 2020’de 19.100 adet satış ile pazar payımızı yüzde 3,2’ye çıkartarak büyümemizi sürdüreceğiz. Bugün itibariyle 18’i çok markalı olmak üzere 38 adet Citroën yatırımcımız bulunuyor. Asıl önceliğimiz müşteri, hedefimiz ise en kısa sürede en çok tavsiye edilen marka olmak.” ifadelerine yer verdi. Bu yıl C5 Aircross’un hibrit versiyonuyla da karşımızda olmasını beklediğimiz Fransız üreticinin elektrik adımları da yükselişteki kilit rol üstlenecek.

İlginizi çekebilir

Genesis GV80