reklamı kapat

POPÜLER

Dishonored 2’nin ilk detayları belli oldu [Video]

Fallout 4 duyurusuyla E3 2015’e ilk günden damgasını vuran Bathesda’ın duyuruları bununla sınırlı kalmadı. Fallout 4 kadar detaylı bir sunum yapmasa da Dishonored 2 için bir fragman gösteren firma, yeni oyununda iki oynanabilir karakterle geliyor.

E3 2015 için çok hızlı ve iddialı bir giriş yapan Bathesda, Dishonored 2 fragmanını, ilk oyundan da tanıdığımız kadın karakter Emily Kaldwin ile açıyor. Arkane Studios‘un geliştirdiği oyunda, ilk oyunda yan karakter olan Emily, ikinci oyunda oynanabilir karakter olarak ön planda. Ana kahraman Corvo Attano’nun kızı olan Emily Kaldwin’in güclerinin Corvo’dan farklı olduğunu görüyoruz.

Ana karakter seçimine bağlı olarak değişen bu güçlerde Emily binalara tırmanmak ya da bir noktadan diğerine daha hızlı geçebilmek adına sihirli gibi görünen bir tırmanma çengeli kullanıyor. Aynı zamanda kendini gölgeye dönüştürebilen “Shadow Walking” gücüne de sahip. Silahlarına gelince ne yazık ki şimdilik sadece bir arbalet ve ilk oyunun indirilebilir içeriği olan The Knife of Dunwall’da yer alan Arc Mine’ı görebildik. Emily üzerine yoğunlaşan fragmanda Corvo ile ilgili yenilikler ise ne yazık ki görünmüyor.

Dishonored 2, Corvo’nun doğum yeri olarak birilen Karnaca’da geçiyor. Doğa ve şehir hayatının iyice harmanlandığı Karmaca, daha aydınlık ve sıcak bölgelere sahip. Ayrıca oyunda yer alan teknolojinin de geliştiği görülüyor. Dishonored 2 için tam bir tarih verilmedi ancak oyunun 2016 baharında PC, Xbox One ve PS4 için çıkacağı duyurular arasında yerini aldı.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Dishonored 2’nin ilk detayları belli oldu [Video]” için bir cevap

  1. dente4 dedi ki:

    Arkadaşlar bence oyunda sadece emily’i canlandıracağız . corvo ölmüş olabilir ya da yaşlanmış olabilir ya da corvo bigane’nin yerine geçmiş olabilir çünkü emily fragmanda özel güçler kullanıyor . ya da corvonun ruhunu emily’nin içine hapsetmiş olabilirler bilemiyorum . çok fazla alternatif var . Senaryo çok geniş olacak gibi bi aralıksız 3-4 gün oynayacağız gibime geliyor hiç bilmiyorum grafikler gerçekten uçuyor 😀