reklamı kapat

POPÜLER

Disney 3D boyama kitaplarıyla karakterleri canlandırıyor [Video]

Geçtiğimiz yazın en büyük trendlerinden biri boyama kitaplarıydı. Sadece çocukların değil yetişkinlerin de elinden düşmeyen bu boyama kitapları şimdi kendilerine yeni bir boyut katıyor.

Artırılmış gerçeklik ile çizimlerin sayfaların ötesine çıkıp üç boyutlu hale gelmesi hayatımızda bir ilk değil. Cryola‘nın Color Alive serisi ile yaptığınız çizimler uygulama aracılığıyla üç boyutlu hale geliyor ve özellikle çocuklar için çizim yapmayı çok daha keyifli bir etkinliğe dönüştürüyordu. Şimdilerde Disney bu teknolojiyi bir adım ileri taşıyarak eğlenceyi katlıyor.

Disney Research‘ün üzerinde çalıştığı proje boyama kitabı renklendirilirken gerçek zamanlı olarak üç boyutlu görselin de renklenmesini mümkün kılıyor. Uyumlu uygulaması aracılığıyla boyama yapılırken üç boyutlu olarak sonuçlar gözlemlenebiliyor. Boyama tamamlandıktan sonra da oluşturduğunuz çizim hareket edebiliyor.

Uygulama henüz hala araştırma aşamasında o yüzden şu an için Disney tarafından satışa sunulmuş herhangi bir boyama kitabı beklentilerinizi karşılamayacaktır. Ancak proje tamamlandığında en az çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çekeceği kesin.

VİDEO