reklamı kapat

POPÜLER

Disney ve Pixar karakterleri Disney Infinity oyununda bir arada

Disney Interactive, The Walt Disney Company ile Pixar Animation Studios’un sevilen karakterleri ve hikayeleriyle oyunlar kurgulamaya yönelik Disney Infinity’yi oyunseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Oyunseverler bundan böyle orijinal Disney ve Pixar dünyalarındaki en sevilen serüvenleri Disney Infinity sayesinde deneyebilecek ve hayalgüçlerini kullanarak kendi dünyalarını yaratabilecek.

Avalanche Software tarafından geliştirilen oyunda iki ana modun olacağı belirtiliyor. Bunlardan ilki Play Set (Oyun Seti), diğeri ise Toy Box (Oyuncak Kutusu).  Disney Infinity oyunseverlere çeşitli Disney ve Pixar film karakterlerini “Oyuncak Kutusu” adlı sanal bir tabanda bir arada oynatma fırsatını sunuyor. “Play Set” olarak adlandırılan her bir hikayeye dayalı oyunda oyuncuların zorlu bulmacaları çözmeleri ve düşmanlarıyla mücadele etmesi gerekiyor. Oyunun sadece konsoldan yönetilmeyeceği, Infinity Base adı verilen bir platform üzerine yerleştirilecek olan plastik figürlerin de oyundaki yerlerini alacağı söyleniyor. Oyunda bununla birlikte 40 plastik figürün olacağı, bu figürler arasında  Pirates of Caribbean’dan Jack Sparrow, Cars’tan şimşek McQueen ve daha birçok Disney/Pixar karakterlerinin yer alacağı da ifade ediliyor.

Ünlü Disney karakter gruplarının ikonik mekanlarını da keşfedebilecek olan oyunseverler bununla birlikte her bir dünyanın benzersiz karakterlerini ve araçlarını edinip, sanal bir “Oyuncak Kutusu”nda saklayabiliyor. Oyunseverler, “Oyuncak Kutularına” erişim sağlayarak en sevdikleri karakterleri, araçları, ayarları ve aksesuarları kullanarak kendi benzersiz sanal dünyalarını kurabileceği gibi oyunu da kişiselleştirebiliyor. Disney Infinity’nin Xbox 360, PC, Wii, Wii U, Nintendo 3DS ve PlayStation 3 platformlarında bu yılın haziran ayında, mobil ve diğer çevrim içi cihazlarda ise 2013’ün sonuna kadar aşamalı olarak satışa sunulacağı belirtiliyor. Disney Infinity’nin başlangıç seti olan ve içinde yalnızca üç farklı karakteri ve figürlerini barındıran setin İngiltere’deki satış fiyatı ise 55 pound.

Disney Infinity Platformu şunları içermekte: 

–   Disney Infinity İnteraktif Parçaları – Oyuncuların kendi oyunlarını genişletip kişiselleştirmelerine olanak tanımak üzere ilk başta 40 adet koleksiyonluk interaktif parça piyasaya sunulacak.
–   Disney Infinity İnteraktif Karakter Figürleri – Oyunseverlerin sevdikleri 17 karakter figürünü kendi dünyalarına uygun deneyimlerde ve “Oyuncak Kutusu” modunda kullanmalarına olanak verecek.
–   Disney Infinity Tabanı – Figürler Infinity tabanına yerleştirildiğinde Disney Infinity dünyasının ve oyunların kilidi açılacak.
Disney Infinity Power Diskleri – Interaktif diskler Infinity tabanına yerleştirilip, karakterlere ve “Oyuncak Kutusu”na benzersiz güçler, özellikler ve araçlar yüklenecek.

Disney Infinity
Disney Infinity

VİDEO