reklamı kapat

POPÜLER

DJI
DJI
DJI

DJI’ın son harikası Mavic Pro Platinum Edition ile tanışın

DJI, katlanabilir drone’u Mavic Pro’nun yeni versiyonu Mavic Pro Platinum Edition’ı tanıttı. Bu ay tüm detaylarıyla mercek altına aldığımız DJI Mavic Pro’nun geliştirilmiş versiyonu olan drone, selefine kıyasla daha uzun bir pil ömrüne sahip olmanın yanı sıra, drone önceki modelden yüzde 60 daha sessiz.

Yeni iç bileşenler ve yeniden tasarlanmış pervaneler yardımıyla daha sessiz çalışan Mavic Pro Platinum Edition, 30 dakika boyunca uçabiliyor. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan Mavic Pro’nun 27 dakika boyunca havada kalabildiğini belirtelim. Bu arada Platinium Edition’la birlikte gelen yeni pervaneler Mavic Pro ile de uyumlu şekilde çalışıyor. Yeni gövde rengiyle havalı bir görünüm sunan drone, Mavic Pro’da olduğu gibi 4K video kaydedebilen bir kamerayı bünyesinde barındırıyor. 7 kilometrelik menzil vadeden drone’un
kendi gibi kumandası da katlanabiliyor. DJI Mavic Pro tek başına kumandası ile uçurulabildiği gibi aynı zamanda kumandasına takılan bir akıllı telefon üzerinden de kontrol edilebiliyor. Akıllı telefona 1080p video aktarımı yapabilen drone, Facebook Live ve YouTube üzerinden canlı yayın desteği de sunuyor.

DJI
DJI

Saatte 65 km hız yapabilen DJI Mavic Pro’da objelerle çarpışmayı engelleyen sensörler de mevcut. Yurt dışı satış fiyatı yaklaşık 1.100 dolar olan drone’un Türkiye’deki satış fiyatı ise henüz belli değil. DJI Mavic Pro’nun satış fiyatını yaklaşık 1.000 dolar olduğunu da hatırlatmakta yarar var.