reklamı kapat

POPÜLER

DJI
Agras MG 1

DJI’ın yeni drone’u tarla sürecek [Video]

27 Kasım 2015

DJI, tarım kullanımına yönelik geliştirdiği drone’u duyurdu. Ekinleri spreylemek amacıyla tasarlanan DJI’ın en yeni drone’u Agras MG-1, 10 dönüme kadarki bir araziyi 10 saat içinde spreyleme yeteneğine sahip.

10 litre sıvı alabileceği belirtilen drone’un manuel spreylemeye kıyasla 40 kat daha verimli çalıştığı ifade ediliyor. Saniyede 8 metre hızla uçabilen Agras, mikrodalga radar kullanarak altındaki araziyi tarayabiliyor. Suya dayanıklı olan drone’u otomatik, yarı otomatik ve manuel olmak üzere üç farklı şekilde kontrol etmek mümkün. DJI Agras’ın satış fiyatını henüz açıklamasa da The Wall Street Journal, Agras’ın 15.000 bin dolardan satışa sunulacağını belirtiyor. İlk olarak Çin ve Güney Kore’de satışa sunulacak drone’un diğer ülkelerde ne zaman piyasaya sürüleceği henüz belli değil.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“DJI’ın yeni drone’u tarla sürecek [Video]” için 2 cevap

  1. ahmet civelek dedi ki:

    15 senedir hayalimde ağaç ve/veya tohum diken/eken ve o ağacı gerekli zamanda sulayan, ilaçlayan vb bir robot vardı. Bu sayede çıplak dağlar bile ağaçlandırılabilir. Belki drone lar sayesinde bu mümkün olabilir.

  2. liriketki dedi ki:

    ben de drone teknolojisi ilk çıktığında aynı şeyleri düşünmüştüm.