reklamı kapat

POPÜLER

donald trump

Donald Trump’ın Twitter kullanımıyla ilgili önemli gelişme

Birkaç gün önce Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki önemli bir yasağı tanımadığını sizlerle paylaşmıştık. Politico ile röportaj gerçekleştiren bir Beyaz Saray yetkilisi, Donald Trump’ın telefonlarını güvenli tutmak için Beyaz Saray protokollerini göz ardı ettiğini belirtmişti.

Trump’ın iki adet iPhone’u olduğunu söyleyen yetkili, Trump’ın bu telefonlardan ilkini konuşma için diğerini ise Twitter için kullandığını ifade etmişti. Trump’ın telefon görüşmeleri için kullandığı iPhone modelinde GPS özelliğinin yer almadığını söyleyen yetkili kamera ve mikrofon gibi özelliklerin ise telefonda aktif bir şekilde çalıştığının altını çizmişti.

Twitter’ı aktif bir şekilde kullanan Trump hakkında ilginç bir gelişme ortaya çıktı. New York’ta bulunan bir bölge mahkemesinin aldığı bir karara göre Trump, Twitter üzerinden kimseyi engelleyemeyecek. Mahkemenin ABD anayasasının haklar bildirgesinin ihlali gerekçesiyle aldığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Davanın hakiminden konu hakkında açıklamalar

Davanın hakimi Naomi Reice Buchwald konu hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan @realDonaldTrump isimli Twitter hesabını kişisel hesaptan ziyade bir başkanlık hesabı olarak kullandığını belirten Buchwald, hesabın sadece başkan tarafından ve başkan olarak alınabilecek kararları duyurmak için kullanıldığını ifade etti.

İlginizi çekebilir

Trump’tan oyuncuları güldüren “hayali” F-52 savaş uçağı duyurusu