reklamı kapat

POPÜLER

Dota 2 dünya şampiyonasının ödül havuzu 10 milyon doları geçti

Valve’in merakla beklenen büyük Dota 2 dünya şampiyonası The International‘ın ödül havuzu dudak uçuklatacak bir bağış topladı. E-sporcuları terletecek olan turnuvanın ödül havuzunun toplam değeri 10 milyon doları geçti ve artmaya devam ediyor.

Dota 2’nin oyuncuları cezbeden dünya şampiyonası, e-spor dünyası için de ciddi anlamda büyük bir baskı oluşturmuş durumda. Bu sene yapılacak turnuvanın ödül havuzu daha mayıs ayında 6 milyonken, haziran sonu itibarıyla 10 milyon doları geçmiş bulunuyor.

2011 yılında birinciye 1 milyon dolar ödül veren ekibin bu seneki ödül havuzunu on katına çıkarabilmiş olmasının arkasında hem daha geniş kitlelere yayılmış MOBA kültürü hem de oyuncuları destekleyen sanal kitap Compendium var. Turnuvaları takip edebileceğiniz Compendium, oyun için deneyim puanlarınızı da artırıyor. 10 dolara satılan Compendium’ların 2,5 doları ödül havuzuna gidiyor. Tek bir yanlış hamlenin milyon dolarlara mal olacağı turnuvanın dudak uçuklatacak ödülü hangi takıma gidecek merakla bekliyoruz. The International 18-21 Temmuz’da gerçekleşecek.

İLGİLİ HABERLER