reklamı kapat

POPÜLER

Dota 2 dünya şampiyonasının ödülü 6 milyon doları geçti

The International 2014, Valve‘in düzenlediği Dota 2 dünya şampiyonası etkinliği bu sene rekor miktarda ödül vermeye hazırlanıyor. Verilecek para ödülleri için bir “ödül havuzu” oluşturan ekip, 6 milyon doların üstünde para toplamış durumda. Bu sene birinci olacak takım dudak uçuklatan bir ödüle kavuşacak.

Dota 2 şampiyonaları verdiği ödüllerle konuşulur oldu. Geçtiğimiz sene 2,8 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip olan etkinlikte birinci gelen takım 1,4 milyon doların sahibi olmuştu. Bu sene işler biraz daha ciddileşti, zira etkinliğe daha iki ay gibi bir süre varken ödül havuzu 6 milyon doları aşmış durumda.

Bu ayın başlarında 600 bin dolarla başlayan ödül havuzunun bir anda 6 milyon doları geçmesini sağlayan en temel etkense, Valve’in 9,99 dolara sattığı, turnuva ile ilgili istatistikler, oyuncu kartları ve daha fazlasını içeren sanal kitap Compendium. Sanal kitabın sağladığı gelirden 2,5 doların etkinliğin ödül havuzuna aktarılmasıyla elde edilen bu inanılmaz rakamın etkinliğe kadar 10 milyon doları bulması bekleniyor. Üstelik ödül havuzuna aktarılan tek kaynak kitap geliri de değil, dolayısıyla havuz toplamı inanılmaz miktarlara ulaşabilir.

The International 2014, 18-21 Temmuz’da Seattle’da gerçekleşecek.