reklamı kapat

POPÜLER

dropbox hesaplar arası

Dropbox, kullanıcıların hesap türleri arasında geçiş yapmasına izin verecek

Dropbox, nisan ayından itibaren kullanıcılarının bütün cihazlarda kişisel ve iş hesapları arasında geçiş yapmalarına olanak tanıyacaklarını açıkladı. Firma, 9 Nisan’da gerçekleşecek olan basın etkinliğinin öncesinde Dropbox for Business servisinin kullanıcılara oldukça kısa bir süre içinde, hesaplarına giriş ve çıkış yapmalarına gerek kalmadan hesaplar arası geçişi olanaklı kılacağını duyurdu. 9 Nisan tarihindeki basın toplantısında aktif hale getirilecek olan bu geçiş özelliğinin yanında Dropbox sistem yöneticilerine sunacağı bazı yeni araçları da tanıtacak.

Firmanın yakın bir zamanda halka arz edileceğine dair bazı söylentilerin de göz önünde bulundurursak Dropbox’ın kurumsal müşterilerin ilgisini çeken özellikler sunmaya ayrı bir önem vermeye başlamasını da daha iyi değerlendirebiliriz. Dropbox’ın bulut depolamaya ve ortak çalışma araçlarına giderek daha çok ihtiyaç duyan kurumsal müşterilerinden edindiği gelirin bireysel kullanıcılara kıyasla daha fazla olduğu tahmin ediliyor.

Halihazırda 4 milyondan fazla şirket tarafından kullanılan Dropbox’ın toplam kullanıcı sayısının ise 200 milyondan fazla olduğu biliniyor. Dropbox’ın hesaplar arasında geçişi mümkün kılması geçtiğimiz ay kurumsal ve yazılım birimini güçlendirmek adına aldığı karar doğrultusunda atılan önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.