reklamı kapat

POPÜLER

Aros Klima

GE ve Quirky’den minimalist ve akıllı klima: Aros [Video]

General Electric ve Quirky, ilk ortak çalışmasını 2012’de yürüterek bize Milkmaid‘i sunmuştu. Geçtiğimiz yıl daha kalıcı bir ortaklık kurmaya karar veren 120 yıllık teknoloji devi GE ile 4 yaşındaki Quirky, geçtiğimiz aylarda eklemli prizler ve akıllı yumurta kutuları gibi ilginç ürünler ortaya koyduktan sonra, hem etki hem de ebat bakımından daha büyük ölçekli bir projeyle karşımızda: Aros akıllı klima.

Aros Klima
8.000 BTU kapasiteli klima, piyasada bulabileceğiniz en şık ve en minimalist tasarımlardan birine sahip. Fiziksel düğmelerin yerini dokunmatik yüzeyin aldığı cam tipi klimada, üç soğutma ve hız modu bulunuyor. GE ve Quirky’nin geliştirdiği Wink uygulaması üzerinden Android ve iOS tabanlı akıllı telefonlarla klimaya erişerek evinizin dışındayken dahi klimayı açıp kapamak ve modunu değiştirmek mümkün. Belirlediğiniz elektrik bütçesi doğrultusunda çalışma süresini ve gücünü otomatik ayarlayan Aros’un bir başka marifeti de GPS üzerinden bulunduğunuz konumu belirleyip siz eve yaklaştığınızda soğutma işlemini başlatmak.
Aros Klima
Mayıs ayında dağıtımı başlayacak olan Aros’u Amazon Prime‘dan 300 dolara sipariş edebilirsiniz. Wink uygulamasıyla buzdolabındaki yiyeceklerden evin sıcaklık seviyesine kadar her şeyin kontrol edildiği bir ev hayal eden GE + Quirky ortaklığı bakalım önümüzdeki aylarda bize ne gibi yenilikler sunacak.

VİDEO