reklamı kapat

POPÜLER

DS 7 Crossback Elysee; Fransa Cumhurbaşkanı’na zırh destekli yeni ortak

Fransa Cumhurbaşkanlığı filosuna dahil edilen DS 7 Crossback Elysee, ailenin zirve kombinasyonu üzerine inşa ediliyor.

DS’in yeni nesil dönüşümündeki öncü modeli olan 7 Crossback, süreç içerisinde versiyon çeşitliliği bazında da önemli seçeneklere kavuştu. Fransa’ Cumhurbaşkanı tarafından da makam aracı olarak kullanılan model için kısa süre önce aileye yeni bir isim daha dahil oldu. E-TENSE 4×4 300’ü temel alarak geliştirilen DS 7 Crossback Elysee, güçlendirilmiş gövde dinamikleri ve altyapısıyla göreve hazır durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DS 7 Crossback Elysee teknik özellikleri

Cumhurbaşkanı’nın kullanımı için gerekli olan teknik özelliklerle uyumlu olması için modelin, mobil ofis gibi işlev gösterebilecek bir araca dönüştürüldüğünü görüyoruz. Bunu sağlayabilmek amacıyla B sütununun arkasından 20 santimetre uzatılan modelin bununla birlikte arka diz mesafesi de 545 milimetreye kadar ulaşıyor. Arka koltuk sırası iki adet tekli koltukla değiştirilirken, Bazalt Siyahı deri işçiliği, DS Automobiles’e özgü saat kayışı tasarımını ortaya koyarak şıklığı en üst seviyeye taşıyor. Özel Alcantara tavan döşemesinin altında yer alan iki koltuk bir kol dayanağı ile birbirlerinden ayrılıyor ve kablosuz şarj cihazları ve USB bağlantı noktalarının yanı sıra açık bir orta konsol belge tutucusu ile tamamlanıyor. Aracın toplam uzunluğu 4,79 metreye, dingil mesafesi ise 20 santimetre artırılarak 2,94 metreye ulaştı. Aracın genişliği ve yüksekliği ise sırasıyla 1,91 metre ve 1,62 metre ile değişmeden kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dört tekerlekten çekişli altyapıya sahip olan versiyonun 300 beygir güç ve 450 Nm tork gibi değerlere sahip olduğunu biliyoruz. Saf elektrik modunda 58 kilometrelik menzil vadeden E-Tense, kilometre başına 31 gramlık karbon salınımıyla da takdiri hak ediyor. Şarj edilebilir hibrit özelliğiyle aracın bataryasını 0’dan yüzde 100’e 32A’lik şarj istasyonunda 1 saat 45 dakika içinde tamamen dolu hale getirmek de mümkün.

İlgili video

DS 7 Crossback