reklamı kapat

POPÜLER

Dubai

Dubai’de geleceğin müzesi inşa ediliyor

Dubai, şehir merkezine geleceğin müzesini inşa etmeye hazırlanıyor. Hükümet liderleri parlak ve kavisli formuyla dikkat çeken müzenin turistler ve okul grupları için cazibe merkezi olacaklarını söylüyor.

Başbakan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin devlet başkanı Yardımcısı ve Muhammed bin Raşid El Maktum müze ile ilgili görüşlerini kendi Twitter sayfası üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Dubai
Birleşik Arap Emirlikleri’nde geleceği inşa ettiklerini belirten Şeyh Maktum, müzenin kreatif düşüncelerin füturistik prototip ve servislerini test etmeleri, fonlamaları ve pazarlamaları için uygun bir yer olacağını ifade etti. Dubai’nin finans merkezine, Emirates Towers’e oldukça yakın bir yere inşa edilecek müzenin dünyanın en yüksek binası Burç Halife’ye 7 dakikada mesafede yer alacağı belirtiliyor. Kavisli ve çelik bir iskelete sahip olacak binanın inşaası ise bu hafta itibarıyla başlıyor. 136 milyon dolara malolacak ve 2017 yılında tamamlanması beklenen müze aynı zamanda araştırma laboratuvarı olarak da kullanılacak.
Dubai

VİDEO

YORUMLAR