reklamı kapat

POPÜLER

hackaball

Çocuklara özel, programlanabilir dijital top: Hackaball [Video]

Çocuklar için üretilen eğitici teknolojik ürünlere bir yenisi daha eklendi. Hackaball da kolay programlama yöntemiyle hem çocukların hayal gücünü artırmayı hem de dışarı çıkıp sosyalleşmelerini amaçlıyor.

Sıradan ışıklı bir top görünümünde olan Hackaball, çocukların sosyalleşmesine yardımcı olacak dijital bir cihaz. Yeni nesil bir oyuncak olan Hackaball, 9 farklı LED’e, titreşim motoruna, akselerometreye, jiroskopa, hoparlöre ve sesi kaydedebilmek için bir hafızaya sahip. Ücretsiz iPad uygulamasıyla çalışan Hackaball, uygulamada bulunan onlarca oyunun yanı sıra çocuklara kendi oyunlarını üretme imkanı da tanıyor.

Oldukça basit dinamiklerle işleyen oyun yaratma ekranında topun titreşmesini ya da komik bir ses çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Topun yansıttığı renkler de yine hazırlanan oyuna göre değişiyor. Şarj edilebilir bataryası sayesinde cihazın kullanım ömrü de uzuyor. Kickstarter projesi olan Hackaball’un toplaması gereken hedef bağış 100 bin dolar. Buradan cihazla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilir, aralık ayında kullanıcılara ulaştırılması beklenen dijital topu 65 dolar karşılığında satın alabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Çocuklara özel, programlanabilir dijital top: Hackaball [Video]” için bir cevap

  1. alper dedi ki:

    Çok iyi