reklamı kapat

POPÜLER

tegv

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın çocuklara kodlama eğitimi veren platformu

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Google.org çocukların dijital becerilerini güçlendirmek amacıyla Algo Dijital’i hayata geçirdi.

Dijital çağın geleceği kodlamadan geçiyor. TEGV’in Türkiye’de ilk defa STK düzeyinde Google.org ile gerçekleştirilen iş birliği sayesinde çocukların dijital çağı yakalaması amaçlanıyor. Algo Dijital platformunu oluşturan ekip çocuklara blok temelli kodlama gibi yeni nesil dijital eğitimleri eğlenceli bir dille aktarıyor. Çocuklar algodijital.com sitesinde ücretsiz olarak dijital dünyada buldukları bilgileri eğlenceli bir oyunla öğrenirken, TEGV’in etkinlik noktalarındaki bilişim odalarında farklı oyunlar ile dijital dünyayı doğru şekilde anlayabilecek. Dijital okuryazarlığı, blok temelli kodlamayı ve algoritmik düşünceyi dünya standartlarında öğreten proje, çocukları bilimsel anlamda da geliştirecek. Çocukları 21. yüzyılın bilgi, beceri ve yetkinlikleri ile zenginleştirecek olan Algo Dijital, öğrenen ve keşfeden nesiller yetiştirmeyi hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çağı yakalamak

6-14 yaş aralığındaki çocuklar, karmaşık problemlerde sonuca ulaşmak için atılacak adımları eğlenceli oyunlar sayesinde planlayarak öğreniyor. TEGV gönüllüleri ise projenin eğitimlerini alarak çocukların gelişimine katkı sağlıyor. Bütün TEGV noktalarında uygulanmakta olan projenin üç yılda 2000’den fazla gönüllüye ulaşması hedefleniyor.

İlgili video

Microsoft Project Zanzibar tanıtımı