reklamı kapat

POPÜLER

LG Chromebase

Dünyanın Chrome işletim sistemli ilk hepsi bir arada bilgisayarı LG’den

Google‘ın oldukça oldukça temel fonksiyonları yerine getiren ve uygulamalar aracılığıyla zenginleştirilebilen işletim sistemi ChromeOS‘i daha ziyade farklı markalara ait dizüstü bilgisayarlarda gördük. Uygun fiyatlarla yurt dışında piyasaya sunulan Chromebook‘ları Samsung’un Mac mini’yi andıran Chromebox‘ı izledi. LG ise Chromebase adını verdiği yeni hepsi bir arada bilgisayarıyla ChromeOS’i masaüstüne taşıyor.

LG Chromebase

Yeni Chromebase (22CV241), Full HD çözünürlüğe sahip, IPS panelli 21,5 inç büyüklüğünde bir LCD ekrana sahip. Bilgisayar, dördüncü nesil Intel Celeron işlemciyle çalışıyor ve 2 GB RAM’e, 16 GB dahili depolama alanına sahip. Üzerinde 1,3 megapiksellik HD kamera, iki adet USB 2.0, bir adet USB 3.0, Ethernet ve HDMI bağlantılarına yer veren cihaz, monitör olarak da kullanılabiliyor. Chromebase ilk olarak önümüzdeki ayın başında Las Vegas’ta düzenlenecek CES’te görücüye çıkacak.

LG Chromebase

ChromeOS, yoğun güç gerektirmeyen ve web üzerinden çalışan bir platform olmasıyla dikkat çekiyor. İlerleyen dönemde özellikle ofis ortamlarında ChromeOS ve benzeri tarzda işletim sistemlerine sahip bilgisayarın yaygınlaşması öngörülüyor.

İLGİLİ HABERLER