reklamı kapat

POPÜLER

MetaPro

İlk holografik arayüzlü artırılmış gerçeklik gözlüğü [Video]

Giyilebilir cihazların popüler olduğu günümüzde yeni bir ürünle daha karşı karşıyayız. Google’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü Glass’a rakip olarak geliştirilen MetaPro isimli gözlük, özelliklerine bakıldığı zaman Minority Report filminden fırlamışa benziyor. Bu gözlüğü mevcut olan artırılmış gerçeklik gözlüklerinden ayıran en büyük fark ise holografik arayüze sahip olması.
MetaPro
Hassas parmak ve jest etkileşimiyle üç boyutlu bir ortamda objelerle (teknolojik cihazları aynalama yapıp sanal ortama aktarıyor) iletişim kurabilen gözlüğün teknik detayları arasında 40 derece görüş açılı 1280×720 piksel çözünürlüğünde iki adet ekran (stereoskopik 3D görüntü sunuyor), 3D surround ses deneyimi, Zeiss marka üst kalite lensler, 9 eksenli hareket izleme ve derinlik ölçen çift RGB kamera yer alıyor.
MetaPro
Jiroskop, ivme ölçer, pusula, Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 ve USB gibi özellikleri de bünyesinde barındıran 180 gram ağırlığındaki gözlük, 32 Wh pille kullanıma bağlı olarak 4-8 saat çalışabiliyor. Gözlük aynı zamanda beraberinde gelen ultra ince bilgisayar ile uyumlu. 1,5 GHz hızında çalışan Intel Core i5 işlemci, 4GB RAM, yüksek güce sahip GPU ve 128GB SSD’ye sahip olan bilgisayarda MetaApp Store bulunuyor ve bu mağazada 500’ün üzerinde uygulama geliştiriliyor. 3000 dolardan ön siparişe açılan gözlük önümüzdeki yılın haziran ayında satışa sunulacak.

VİDEO