reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın dört bir yanına açılan “akıllı pencere” [Video]

01 Haziran 2015

Akıllı evler, akıllı saatler, akıllı kalemler… Tüm eşyaların “akıllandığı” ve dijitale dönüştüğü bir dönemde evinizde akıllı bir pencere olmasını ister miydiniz?

Atmoph Window, her ne kadar bir pencere olarak tanımlansa da teknik olarak bir ekran. Evinizde herhangi bir yere yerleştirebileceğiniz bu ekran, içinde yer alan görüntülerle dış dünyaya açılan pencereniz oluyor. Dünyanın dört bir tarafından kaydedilen doğa ve şehir videolarının yer aldığı dijital pencere, olduğunuz yerde değil olmak istediğiniz yerdeymiş gibi hissetmenizi sağlamayı amaçlıyor.

Doğa ve şehir videolarının yanı sıra çekimlerin yapıldığı yerde sesi de kaydetmeyi ihmal etmeyen ekip, bunun yanı sıra Wi-Fi aracılığıyla farklı videolar indirmenizi de olanaklı kılıyor. iOS ve Android cihazlarla uyumlu olan dijital pencere, çeşitli yerlerden canlı yayınları da aktarabiliyor. Dijital pencerenin kullanıcılara sunduğu ön yüklü görüntülerin ve seslerin hepsi 4K video kameralarla ve yüksek performans sağlayan mikrofonlarla kaydedilmiş. 80 farklı video sunan Atmoph Window’un ilerleyen zamanlarda daha fazla video seçeneği sunacağı da belirtiliyor.

Dijital pencere aynı zamanda kulanıcıların çektiği videoları da oynatabiliyor. Bunun dışında saati, hava durumunu ve takviminizi görüntüleyerek günlük hayatınıza katkıda bulunuyor. Alarm olarak da kullanılabilen dijital pencere, kullanıcıları doğa sesleriyle uyandırıyor.

Atmoph Window’un teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse dijital pencere 27 inç boyutunda 1920×1080 piksel çözünürlükte yansıma engelleyici ekranla geliyor. 1,5 GHz dört çekirdekli işlemciyle çalışan cihaz 32 GB dahili hafıza sunuyor. Bir Kickstarter projesi olan Atmoph Window, dört farklı çerçeve seçeneğiyle 499 dolara satılıyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Dünyanın dört bir yanına açılan “akıllı pencere” [Video]” için bir cevap

  1. ümit dedi ki:

    4k çekilen video ları fullHD ekranda yansıtmak?? Ne kadar anlamsız 🙂