reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en hızlı otomobili olmaya aday [Video]

2011 yılında kurulan Lyons Motor Car, genç yaşına rağmen büyük bir işe kalkıştı. Amerikalı otomobil üreticisinin ilk hedefi dünyanın en hızlı otomobilini üretmek!

Bugatti, Ferrari ve Lamborghini gibi süper hızlı otomobillere sahip isimlerle yarışacak bir Amerikan otomobili üretmek amacıyla yola çıkan Lyons Motor Car, gözünü yükseğe dikti. Şirketin geliştirmekte olduğu LM2 Streamliner adlı konsept otomobilin, 0-100 km’yi yalnızca 2,2 saniyede tamamlayacağı belirtiliyor. Gücünü 1.700 beygir turbo şarjlı 8.2 litre V8 motordan alacak olan LM2 Streamliner’ın maksimum hızı ise 467 km/s olacak. Bu değerler LM2 Streamliner’ı dünyanın en hızlı otomobili yapmaya yetiyor.

LM2 Streamliner tamamen karbon fiber kaplı hayalet uçak görünümündeki gövdesinin altında da etkileyici özelliklere sahip. Şimdiye kadarki en gelişmiş mikroişlemci kontrollü elektrik sistemine sahip olacağı belirtilen otomobilin elektrikle çalışan tüm unsurlarının kablosuz çalışacağı söyleniyor. LM2 Streamliner’ın tüm detayları Uluslararası New York Otomobil Fuarı’nda açığa çıkacak.

VİDEO