reklamı kapat

POPÜLER

Evolve incelemesi

25 Mart 2015

Çok uzun zamandır üzerinde konuşulan Evolve sonunda karşımızda. Aklımıza damdan düşer gibi giren ve bir daha da çıkmayan Evolve beklentileri karşılıyor mu yoksa sadece iyi pazarlamanın güzel bir örneği mi gelin hep beraber bakalım.

Öncelikle Evolve’un 4 kişilik bir ekip halinde oynanan co-op multiplayer bir oyun olduğunu belirtelim. Eminiz aklınıza hemen Left 4 Dead gelecektir. Gelmeli de çünkü iki oyunun da yapımcısı aynı firma. Bu türe hayat veren ve belki de en iyi örneğini ortaya koyan Turtle Rock Studios, en iyi bildiği işin üzerine giderek çıtayı Evolve ile yükseltmeyi amaçlıyor.

Daha yukarıya tırmanmak adına tekrara düşmemeniz gerektiği için, yeni şeyler denemekten çekinmemiş yapımcı ekip. Left 4 Dead ile 4 kişi olarak bir zombi ordusuna karşı oynarken, Evolve ile yine 4 kişi olarak ama bu kez tek bir yaratığa karşı mücadele veriyoruz. İşin güzel tarafı, bu yaratığı da yine bir oyuncu kontrol ediyor. Yani kısacası Evolve, dörde karşı bir toplam beş oyuncunun oynadığı asimetrik bir multiplayer aksiyon oyunu. Yenilikse yenilik, farklılıksa farklılık… Yapımcı ekibi kutluyoruz.