reklamı kapat

POPÜLER

Evolve incelemesi

evolve3

TAKİBE TAKİP

Goliath, Kraken ve Wraith oynanabilir durumdaki üç yaratığımızı oluşturuyor. Onların da tıpkı avcılar gibi birbirinden tamamen farklı özellikleri ve güçleri bulunuyor. Goliath güç ve hız olarak en dengeli yaratık iken, Kraken uzak menzilli saldırıları ile avcılara karşı önemli bir avantaj elde ediyor. Wraith ise doğru kullanıldığında oynaması en keyifli yaratık olmuş. Sağlık ve zırh özellikleri diğer ikisine göre az olsa da gizlilik konusunda uzman olması onu vazgeçilmez kılıyor.

Yaratık ile oynarken gizli kalabilmek oldukça önemli zira arkanıza bol bol iz bırakıyorsunuz. Yediğiniz bir canlının kalıntıları veya sizden korkup kaçan kuşlar avcıların anında dikkatini çekiyor ve takibi kolaylaştırıyor.

Özellikle ilk seviyede buna benzer hatalara düşmemeli ve düşmanınızın aklını karıştırmalısınız. Neyse ki oyundaki haritalar oldukça büyük ve saklanmaya müsait şekilde tasarlanmış. 12 farklı harita yer alıyor oyunda ve çeşitlilik anlamında tatmin ettiklerini söylemeliyiz. Özellikle CryEngine ile yaratılmış olan Shear gezegeni inanılmaz güzel görünüyor. Gerek doğa şekilleri olsun, gerek vahşi yaşamı olsun gerçek anlamda “yabancı” bir gezegende olduğunuzu hissediyorsunuz.

evolve4

ŞARTLI TAVSİYE

Evolve’un bize göre en büyük eksisi, elindeki karakter ve yaratıkları siz gelişme gösterdikçe açıyor olması. Sınıfların diğer karakterlerini açabilmek için ilk verilen karakterle her özelliğinizi artırmanız gerekiyor. İyi güzel ama, takım oyunu bu kadar önemliyken sen bireysel gelişimi ödüllendirirsen, herkes de başına buyruk hareket etmeye başlar haliyle. Her karakter baştan açık olsaydı bu kadar karmaşa yaşanmazdı diye düşünüyoruz. Evolve gerçekten çok eğlenceli bir oyun, olur da dört kusursuz yandaş bulabilirseniz tabii…