reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en küçük taşınabilir pili [Video]

Günlük ihtiyaçlar, bol selfie çekimi, Pokemon GO avı derken akıllı telefonların pil ömrü kısaldıkça kısaldı. Böyle durumlarda şarjsız kalmamak için fiş ve şarj kablosunu yanında taşıyanlar için son derece pratik ve kompakt olan çözüm ise Avustralya’dan geldi. Dünyanın en küçük taşınabilir pili Zoose, Kickstarter’da destek bekliyor.

Avustralyalı bir ekibin geliştirdiği Zoose, dünyanın en küçük taşınabilir pili olarak tanıtılıyor. Üzerinde entegre olarak hem iPhone hem de Android’li cihazlar için girişler bulunan Zoose, sadece 18 gram ağırlığında. Son derece ufak bir hacmi olan Zoose’un 500 mAh’lik kapasitesi ise örneğin iPhone 6 için yüzde 25 ekstra güç anlamına geliyor.

Pantolon cebinde taşınabilecek kadar kompakt olmasıyla dikkat çeken Zoose’u kullanabilmek için ekstra bağlantı kablosu taşımaya gerek olmaması da cihazı benzer taşınabilir pillerden ayırıyor. Üzerinde entegre olarak micro USB ve Lightning çıkışı bulunan pil, 30 dakikada tam dolu kapasiteye geliyor. Kendisini şarj etmek için de yine minik bir şarj istasyonu bulunuyor. Null PTY LTD tarafından geliştirilen Zoose için erken davrananlar, 17 Avustralya doları karşılığında sipariş verebiliyor. Ekim 2016’da teslimatlarına başlanması planlanan ürünün Kickstarter projesinin bitmesine daha bir aylık süre bulunuyor.

Video