reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en önemli şehirlerinde drone yarışlarına hazır olun [Video]

Kendi spor branşına kavuşan droneların amansız mücadelesi dünyanın en büyük yayıncıları arasında yer alan Eurosport ile birlikte dünyanın en önemli şehirlerine taşınıyor.

Teknolojinin gelişmesi hemen hemen her branşa etki etmeye devam ediyor. Son yılların en popüler ürünlerin arasında yer alan drone’lar artık kendi spor branşlarına sahip. Önümüzdeki ay start alacak olan drone yarışları 70 farklı ülkede küresel bazda yayınlanmaya hazırlanıyor. Eurosport’un yayın haklarını aldığı drone yarışları birbirinden hızlı drone’ların dünyanın en önemli şehirlerinde amansız mücadelesine sahne olacak. Bu seneki yarışlar ile birlikte önümüzdeki sene düzenlecek olan etkinliklerin de yayınlarının Eurosport üzerinden yayınlanması konusunda da anlaşma sağlandı.

DR1 adı altında düzenlecek olan yarışlar 8 Kasım‘da Los Angeles‘tan start alacak. Birbirinden yetenekli pilotları bir araya getirecek yarışların gerek televizyon başında gerekse canlı olarak büyük ilgi görmesi bekleniyor. Eurosport dışında, ingiliz Sky Channel ve ESPN de geçtiğimiz Eylül ayında drone yarışları için 760,000 pound‘un üzerinde bir yatırım yaptığını resmi olarak açıklamıştı. Drone Racing Leave olarak düzenlenen on serilik yarışlar ise Ekim ayının başında start almıştı. Dünyanın en büyük yayıncılarının yavaş yavaş dikkatini çeken drone yarışları önümüzdeki yılların popüler organizasyonları arasında olmaya aday.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER