reklamı kapat

POPÜLER

drone

Drone yarışları için geri sayım başladı

2016 yılında kurulan Tech Drone League ve TDL Drone Sporları Kulübü’nün Türkiye Hava Sporları Federasyonu onayı ile organize ettiği 4 etaptan oluşan TDL drone yarışları liginin 1. Etap yarışı 16-17 Haziran’da Forum İstanbul’da start alıyor.

TDL 2018 yılında hayata geçireceği e-spor turnuvaları ve United Drone Races (üniversite, okullar ve kulüplerden oluşan altyapı ligi) yanı sıra 4 etap yarışı gerçekleştirecektir. Drone dünyada 300’e yakın iş kolunda kullanılmakta. Ambulans, yangın söndürme, boru hatları kontrolleri, arama-kurtarma, köprü yapımı, emlak vb. Bununla birlikte ülkemizde de 10-15 iş kolunda yerini almış bulunuyor.Tech Drone League, gelecekte ihtiyacımız olacak olan kodlama, yazılım, robotik gibi meslekler arasında üst sıralarda yer alan drone pilotluğunu da Türkiye’de organize, disiplinli yarışlarla spor alanında ülkemizde yaygınlaşmasını hedefliyor. Ayrıca, Maslak 1453 Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Kampüsü’nde açtığı ilk TDL Store / Akademi ‘de Drone Do it Yourself ve FPV ( First Person View ) uçuş eğitimlerine de başlamıştır. Kurulduğundan bu yana ilklere imza atan TDL, 2018 in birinci etap yarışında drone pilotlarını ilk kez 200.000 kişilik izleyicinin karşısına çıkarıyor.

Kazananlara hangi hediyeler verilecek?

TDL 1. Etap Ana Sponsoru Forum İstanbul yarışmada 1.’ye 1000 ₺ , 2. ‘ye 750 ₺ , 3.’ye 500 ₺ ‘lik hediye çeki verilecektir. Sürpriz ödüllerle birlikte TDL E- Spor turnuvaları da Twitch üzerinden 2 gün boyunca canlı yayınlanacak.

İlginizi çekebilir

4K HDR videolar çekebilen katlanabilir mini drone: Parrot ANAFI