reklamı kapat

POPÜLER

HoverCam Solo 8

Dünyanın ilk 4K, USB 3.0 doküman kamerası

Pathway Innovations and Technologies, tam hareket video destekli dünyanın ilk 4K, USB 3.0 dokuman kamerası Hovercam Solo 8’i duyurdu. Hovercam Solo 5’in güncellenmiş modeli olarak karşımıza çıkan Hovercam Solo 8, 4K çözünürlük ve 30 dps tam hareket kayıt, USB 3.0 ve geliştirilmiş optik karakter tanıma (OCR) ile birlikte geliyor.

Özellikle öğrencilerin ve öğretmenlerin bilgi görüntüleyip, sınıfta paylaşabilmesi çin geliştirilen doküman kamerası, bir önceki modelden daha küçük boyut ölçülerinde. 3.8 x 8.9 x 28.9 cm boyut ölçülerinde üretilen doküman kamerasının ağırlığı ise 1 kilogram.

Ünite manuel olara 5 cm’den (yakın çekimler için) 50 cm’e (tam doküman çekimleri için) kadar manuel olarak zoom yapabiliyor. Kameranın başında 4 adet LED ışık, gürültü azaltma destekli dahili mikrofon bulunuyor. USB 3.0 sayesinde hiçbir gecikme olmadan tam hareketli Ultra HD video akışı ve sıkıştırılmamış 8 megapiksel görüntü sağlayan doküman kamerasında USB 2.0 ile MJPEG sıkıştırması da kullanılıyor. Mevcut diğer doküman kameralar 10-20 megapiksel görüntü sensör aralık değerine sahip olsalar da bu kameralar sonuç olarak işlemci ve yazılımdan ötürü 1 megapiksel çözünürlük sunuyor.  Hovercam Solo 8 ise yeni görüntü işlemci teknolojisi Photon 1.0 ile doküman kamerası, en iyi görüntü, renk ve yüksek çözünürlük vadediyor. Flex 10 isimli yazılımla uyumlu şekilde dijital öğretim aracı Hovercam Solo 8’nin yurtdışındaki satış fiyatı 349 dolar.

HoverCam Solo 8
HoverCam Solo 8