reklamı kapat

POPÜLER

omsignal

OMsignal akıllı aktivite tişörtüyle teknolojiyi gerçekten giyin

Aktivite ölçen saat ve bileklik gibi giyilebilir teknoloji ürünleri kimi kullanıcılara cazip gelse de, hareket ederken vücudunda herhangi bir aksesuar taşımayı veya senkronizasyon ve şarj işlemleriyle uğraşmayı sevmeyenlerin ilgisini çekmiyor. Giyilebilir teknolojiyi üzerinizdeki tişört kadar doğal ve gerçek anlamıyla giyilebilir yapmak isteyen OMsignal, ultra teknolojik dokuma teknolojisinden faydalanarak kalp ritmi, solunum hızı ve yakılan kalori miktarı gibi ölçümleri doğrudan üzerinizde yapan bir tişört koleksiyonu geliştirdi.

omsignal
Aktivite aksesuarlarından çok daha az sürtünme yaratan bu giysiler, üzerimizde taşımaya zaten alışık olduğumuz bir ürünü akıllı hale getiriyor. Biyolojik ölçümleri tam gereken yerde gerçekleştiren tişörtlerin her yeri sensörlü iplikle dokunmuş değil (maalesef teknoloji o noktaya gelmedi), bunun yerine göğüs bölgesini çevreleyen bölüm iletken gümüş bazlı bir iplikle dokunmuş. Bu alan elektrik sinyallerini tişörtün üzerindeki minik siyah kutuya gönderiyor. İçinde ivme ölçer, jiroskop ve manyetometre bulunan bu kutu, Bluetooth üzerinden akıllı cihazınıza bağlanıyor. Göğüs üzerinde bulunduğu için kalp ritminin yanı sıra göğsün inip kalkma hareketini ölçebilen tişört, bu verilerle stres seviyesi ve solunum düzenini analiz edebiliyor. Doğrudan göğüs üzerinde yapılması nedeniyle de bu ölçümlerin bilek üzerindeki ölçümlerden daha sağlıklı olması bekleniyor.

omsignal
OMsignal da diğer fitness cihazları gibi kendi telefon uygulamasına sahip. Verileri analiz edip gerçek zamanlı bildirimde bulunan uygulamayla yaptığınız egzersizi amaçlarınız doğrultusunda yönlendirebilirsiniz.

İlk koleksiyonda dört adet antimikrobiyal erkek tişörtü bulunuyor, ancak kadınlara yönelik koleksiyonun da yakında geleceği belirtiliyor. Giysiler makinede yıkanabiliyor ancak kurutucuya konulması tavsiye edilmiyor.

Tişört ve üzerine takılan kutu mayıs ayında 200, takip eden aylarda ise 240 dolar etiketiyle satışta olacak. Ürünlerin önümüzdeki yaz sevk edilmesi öngörülüyor.